Artykuły do tagu: akcja

12,5 tysiąca złotych udało się zebrać podczas 21. kwesty na rzecz ratowania zabytkowych piotrkowskich nagrobków.
W ubiegłym roku zebrano ponad 8,5 tysiąca złotych. Organizatorzy 21 już kwesty na rzecz ratowania zabytkowych piotrkowskich nagrobków liczą, że w tym roku piotrkowianie będą hojniejsi. Do udziału w kweście, która odbędzie się 1 i 2 listopada zaprasza Towarzystwo Przyjaciół Miasta Piotrkowa.
Patrole policyjne w całym powiecie piotrkowskim sprawdzają dziś czy piesi i rowerzyści przestrzegają wyznaczonych ścieżek, a także czy rowery są wyposażone w odpowiednie oświetlenie. Dziś trwa akcja policyjna "Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego".
Wyeliminowanie ewentualnych braków i usterek w oznakowaniu oraz kontrola technicznych środków zabezpieczających na drogach w pobliżu szkół - to jeden z celów akcji "Bezpieczna Droga do Szkoły".
Dziś rozpoczyna się ostatni weekend tegorocznych wakacji. Wielu wypoczywających zdecydowało się na powrót do domu właśnie teraz, w związku z tym na drogach należy się spodziewać większego natężenia ruchu. Na drogach województwa łódzkiego policja rozpoczyna akcję "Kaskada".
Trwa akcja
Do siedemnastego sierpnia 2008 roku na terenie całego kraju policjanci prowadzić będą działania pod kryptonimem "Sierpniowy weekend". Na drogach województwa łódzkiego w tym czasie będzie można spotkać zwiększoną liczbę patroli policyjnych zarówno w oznakowanych jak i nieoznakowanych radiowozach.
22.07.2008 10:28
Żerują na Kacperku
Kacper ma 1,5 roku i jest ciężko chory. Jego rodzice zaufali firmie, która miała pomóc w zbiórce pieniędzy na operację dziecka. Teraz czują się przez nią oszukani. Podejrzewają, że na konto ich dziecka zbierano pieniądze, które trafiły do kieszeni nieuczciwych osób. (Jako pierwszy o tej sprawie informował tygodnik "Po Prostu Informacje").Kacperek Kubik urodził się bez lewej komory serca. - Ma za sobą dwie operacje. Ale by mógł dalej żyć, potrzebna jest jeszcze jedna, ostatnia. Profesor, który wcześniej operował synka, wyjechał do Niemiec. By zrobić tam operację, potrzeba 60 tysięcy złotych. Nie stać nas na to, więc liczyliśmy na pomoc innych - wzrusza się Zuzanna Rudzka, mama Kacperka.
Akcja „Pilnuj drinka”
Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Piotrkowie Trybunalskim włączyli się w kampanię informacyjną pod hasłem „Pilnuj drinka” zainicjowaną przez Krajowe Biuro ds. Przeciwdziałania Narkomanii. Akcja skierowana jest głównie do osób młodych uczęszczających do dyskotek, klubów i innych lokali rozrywkowych, które mogą się stać potencjalnymi ofiarami przestępstw.
W dniach: 20 maja br. w godzinach 15.00-19.00, a także 21 i 22 maja br. w godzinach od 10.00-14.00 i od 15.00-19.00 z inicjatywy Stowarzyszenia AMD na Placu Czarnieckiego w Piotrkowie Trybunalskim, będzie miała miejsce ogólnopolska akcja informacyjna na temat zwyrodnienia plamki żółtej (AMD) – nieuleczalnej choroby oczu, która w ostateczności może doprowadzić do całkowitej ślepoty. Do przeprowadzenia akcji został zaadaptowany specjalny autobus, który w tym czasie będzie pełnił rolę swoistego laboratorium.
W najbliższą sobotę na stadionie przy ulicy Żwirki w Piotrkowie odbędzie się piłkarskie spotkanie charytatywne pomiędzy reprezentacją Piotrkowa złożoną z samorządowców oraz przyjaciół Międzyosiedlowej Ligi Piłki Nożnej a drużyną księży.

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat