Artykuły do tagu: aborcja

Protestowali... stojąc w kolejce
Kilkuosobowa grupa protestowała we wtorek po południu przed jednym z marketów w Piotrkowie przeciwko zaostrzeniu prawa antyaborcyjnego, którym w tym tygodniu ma zająć się Sejm.
Protestowali przeciwko aborcji
Zgromadzenie członków Fundacji Pro - Prawo do Życia odbyło się w niedzielne przedpołudnie na skrzyżowaniu ul. Kostromskiej i Modrzewskiego w Piotrkowie. Wzięły w nim udział dwie osoby.
„Czarny wtorek” w Piotrkowie. Kolejny protest w strugach deszczu
Kilkadziesiąt osób uczestniczyło w proteście kobiet, który we wtorek wieczorem zorganizowano w parku Jana Pawła II. Główny celem było zbieranie podpisów pod projektem „Ratujmy kobiety!”
Nie składają parasolek
Piotrkowskie kobiety chcą się spotkać na Krzywdzie, by protestować i manifestować. Znów. Wydarzenie jest zapowiadane jako „Czarny wtorek”. To kontynuacja wydarzeń, które miały miejsce w naszym mieście 3 października 2016 i 8 marca 2017.
Piotrków oficjalnie dołącza do akcji "Ratujmy kobiety". Zbiórka podpisów przeciwko projektowi zaostrzenia ustawy aborcyjnej rozpoczęła się w sobotę na targowisku przy ulicy Dmowskiego. - Stawiamy na edukację - mówią inicjatorzy zbiórki.
„Jarosław, kobiety zostaw!” Czarny protest w Piotrkowie
Około dwustu osób uczestniczyło w czarnym proteście, który zorganizowano w poniedziałek rano w parku Jana Pawła II w Piotrkowie. Kobiet, chociaż byli też mężczyźni, nie odstraszyła pogoda. Był to obywatelski Ogólnopolski Strajk Kobiet przeciwko zaostrzeniu ustawy antyaborcyjnej.
Czarny poniedziałek w Piotrkowie
W poniedziałkowy poranek w Parku im. Jana Pawła II w Piotrkowie rozpocznie się oddolny, obywatelski Ogólnopolski Strajk Kobiet przeciwko zaostrzeniu ustawy antyaborcyjnej – tzw. czarny protest.
SLD z propozycją referendum w sprawie aborcji
Spór na temat aborcji trwa – i nic nie zapowiada, by miał się zakończyć. Obie strony konfliktu dalekie są od kompromisu. Projekt komitetu "Ratujmy kobiety", łagodzący przepisy dotyczące przerywania ciąży, został odrzucony przez posłów już po pierwszym czytaniu. W Sejmie została natomiast wspierana przez partię rządzącą propozycja "Stop aborcji", zakazująca usuwania ciąży, wykluczając wyłącznie przypadki zagrożenia życia matek.
Posłowie z piotrkowskiego w sprawie aborcji
Dwoje posłów okręgu piotrkowskiego wzięło udział w dyskusji w Sejmie w sprawie obywatelskich projektów dotyczących aborcji. Zarówno Anna Milczanowska jak i Robert Telus z Prawa i Sprawiedliwości opowiedzieli się za całkowitym zakazem usuwania ciąży.
„O życiu osobistym Polek nie mogą decydować panowie w czarnych sukmanach”
Lokalni działacze Sojuszu Lewicy Demokratycznej rozpoczęli w środę akcję zbierania podpisów pod wnioskiem o referendum w sprawie aborcji w Polsce. Na spotkanie zorganizowane w Rynku Trybunalskim przyszło kilkunastu mieszkańców naszego miasta.

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat