Artykuły do tagu: Zwolnienia

Pracownicy ZUS sprawdzili, czy nasze zwolnienia lekarskie były uzasadnione
W Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych przeprowadzono kontrolę zwolnień lekarskich, które mieszkańcy naszego województwa przedstawiali w pierwszym półroczu tego roku. W sumie zakwestionowano 2 tysiące zwolnień na łączną kwotę 1,65 mln złotych. Zgodnie z przepisami, obniżono także wysokość zasiłku dla prawie 3 tys. osób, na kwotę 6,26 mln zł. Jeden z prowadzących działalność gospodarczą, stanowczo stwierdził na przykład, że nie pracuje podczas zwolnienia, a do swojego gabinetu w miejscu pracy przychodzi słuchać muzyki relaksacyjnej, której nie może słuchać w domu, gdyż irytuje tym pozostałych domowników. Inny z kolei tłumaczył, że właśnie przyjechał po żonę, która źle się poczuła, a pracuje w tej samej firmie co ona. Starał się przekonać do tego kontrolerów, będąc w firmowym ubraniu roboczym, które pracownicy zakładają udając się na stanowisko pracy.
ZUS kontrolował zwolnienia lekarskie w województwie łódzkim
W I kwartale 2019 r. po raz pierwszy kontroli poddane zostały zwolnienia lekarskie wystawiane już obligatoryjnie w wersji elektronicznej. Nieprawidłowości w wykorzystywaniu zwolnień wciąż się zdarzają, ale ZUS-owi łatwiej je teraz dostrzec i zweryfikować.
E-zwolnienia: ZUS pracuje dłużej
Od soboty (1 grudnia) e-zwolnienia stają się jedyną możliwą formą zwolnień lekarskich. ZUS robi kolejny krok, by ułatwić lekarzom przejście od formy papierowej do e-ZLA. Tego dnia dłużej otwarte będą sale obsługi klienta i Centrum Obsługi Telefonicznej.
Na ulicach Piotrkowa 1 listopada nie będzie policjantów? [AKTUALIZACJA]
Policjanci z piotrkowskiej komendy zaczęli masowo chorować. W drogówce 2/3 funkcjonariuszy przebywa na L4, w wydziale wywiadowczym jest jeszcze gorzej, bo ok. 80% jest na zwolnieniach, 1/3 policjantów brakuje w prewencji. Podobnie jest w innych jednostkach naszego województwa. W Radomsku, Tomaszowie, Pajęcznie, Bełchatowie, Brzezinach, Pabianicach, Zduńskiej Woli, Sieradzu funkcjonariusze również chorują. Dlaczego?
Zamet Industry: - Przechodzimy gruntowną reorganizację
Działająca w Piotrkowie firma Zamet Industry, która zwalnia pracowników, przesłała nam informację prasową, w której czytamy, że firma przechodzi gruntowną reorganizację będącą zdecydowaną reakcją na wyzwania rynkowe.
Zarząd Zametu oświadcza: nie będzie likwidacji zakładu
Otrzymaliśmy oświadczenie Zarządu Zamet Industry SA w sprawie zwolnień pracowników i informacji o ewentualnej likwidacji zakładu.
Stanowisko związków zawodowych z Zamet Industry
Dotarliśmy do stanowiska związków zawodowych działających w firmie Zamet Industry (teren b. Piomy), które domagają się wstrzymania zwolnień pracowników oraz informacji czy planowane jest zamknięcie zakładu.
Zwolnienia w Zamecie. Jest stanowisko zarządu firmy
Kilka dni temu informowaliśmy o zwolnieniach w firmie Zamet Industry znajdującej się na terenach byłej Piomy. Dopiero w czwartek po południu otrzymaliśmy stanowisko zarządu firmy w formie odpowiedzi na nasze pytania.
Będą zwalniać w byłej Piomie
Będą zwolnienia w firmie Zamet Industry działającej na terenie Piomy w Piotrkowie. Wypowiedzenia otrzymało, bądź wkrótce otrzyma, około 40 osób. Obecnie Zarząd firmy w porozumieniu ze związkami zawodowymi przygotowuje pakiet dobrowolnych zwolnień oznaczający wyższe odprawy. Może on objąć około 30 osób.
Motex z Sulejowa bez kontraktu. 170 osób do zwolnienia
170 osób straci pracę. Zwolnienia grupowe już w czerwcu zapowiedziała spółka Motex z Sulejowa, przez lata szyjąca bieliznę dla niemieckiego Triumpha.

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat