Artykuły do tagu: Zlom

Autem z PRL-u podbili Irlandię
Żukiem przemierzali Europę, by w końcu dotrzeć do krainy zielonej koniczny. To wszystko w ramach 13. edycji rajdu "Złombol". Dla piotrkowianki Magdaleny Kitowskiej była to pierwsza tego typu wyprawa. Zdecydowała się na udział w eskapadzie razem z mężem i synem.
Akcja Złom w gminie Rozprza. Będą zbierać pieniądze na zakup łodzi
W najbliższą sobotę 17 sierpnia strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Rozprzy przeprowadzą akcję zbiórki złomu. Wszystko po to, by zebrać pieniądze na nową łódź.
Żukiem przez Europę w szczytnym celu
ŻuŻu grzechotnik 3.0 to projekt, który połączył cztery pełne pasji osoby. Mimo że mają różne charaktery, to na pewno wspólnym mianownikiem jest zamiłowanie do przeżywania niecodziennych przygód. Taką właśnie ma być uczestnictwo w Złombolu - rajdzie charytatywnym, w którym udział biorą załogi z całej Polski i nie tylko. Tym razem uczestnicy eskapady mają dotrzeć do Chalkidiki w Grecji, a zespół z Piotrkowa będzie podróżował... żukiem, którego w ich przypadku można śmiało nazwać piątym członkiem drużyny. O szczegółach tej inicjatywy opowiedział nam Tomasz Burakowski. ŻuŻu jest żukiem, który ma już 25 lat. Ekipa z Piotrkowa postanowiła podarować mu drugie życie. Cała koncepcja narodziła się w czasie wspólnego obiadu. W pewnym momencie podczas rozmowy temat zszedł na Złombol i fakt, że w tym roku rajd kieruje się do Grecji. Piotrkowianie postanowili, że szukają żuka i ruszają w drogę. Argumentem za było to, że jadąc pomogą dzieciom z domów dziecka. Ostatnio testowali auto w temperaturach ekstremalnych, ŻuŻu przejechał 600 km po bardzo zróżnicowanym terenie. Zdał test, a do dopracowania jest jeszcze tylko kilka detali związanych m.in. z komfortem podróżowania.
Ukradli zbiorniki do przechowywania paliwa
Policja zatrzymała czterech sprawców kradzieży zbiorników do przechowywania paliwa. Wpadli, kiedy swój łup z miejsca kradzieży przewozili na wózku.
Policyjny pościg za złodziejami złomu
Policyjny pościg zakończył się zatrzymaniem 43-letniego mężczyzny podejrzewanego o kradzież złomu. Wkrótce do aresztu trafili też jego wspólnicy. Całej trójce za kradzież z włamaniem grozi kara do 10 lat więzienia.
Piotrków. Śmierć na złomowisku
32-letni mieszkaniec powiatu piotrkowskiego zginął na jednym ze złomowisk w Piotrkowie. Sprawą zajęła się prokuratura.
Ukradli bramę z posesji i sprzedali ją w skupie złomu
Policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy ukradli metalową bramę z posesji i sprzedali ją na złom. Grozi im do 5 lat więzienia.
Wynieśli metalowe elementy z prywatnej posesji
Ukradli blachę i metalowy słup z prywatnej posesji. Zostali przyłapani, kiedy spacerowali z łupem po mieście.
Kradli złom, grozi im 5 lat więzienia
Do 5 lat więzienia grozi dwóm piotrkowianom, podejrzanym o kradzież elementów metalowych z posesji przy ulicy Słonecznej w Piotrkowie Trybunalskim.
Czterech zatrzymanych za okradanie pracodawców
Czterech pracowników odpowie za kradzieże na szkodę pracodawców. Przestępczym łupem był złom stalowy i miedziany. Podejrzanym grożą kary do pięciu lat więzienia.

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat