Artykuły do tagu: Zieleń

Dużo zieleni na nowym parkingu w Wolborzu
Nowe nasadzenia zieleni pojawiły się na terenie nowego parkingu za Urzędem Miejskim w Wolborzu. O zieleń zadbał jeden z radnych, który zaprojektował i podarował nasadzenia.
Tomaszów Mazowiecki w bieli i czerwieni
To za sprawą nasadzeń, które od piątkowego poranka pojawiają się m.in. przed tomaszowskim magistratem, na pl. Tadeusza Kościuszki i na rondzie Lecha i Marii Kaczyńskich. Kwitnące rośliny będą mieć nasze narodowe barwy. W ten sposób tomaszowianie chcą uczcić setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości.
Magistrat odnosi się do wyników kontroli NIK
Najwyższa Izba Kontroli sprawdziła, jak samorządy zarządzają miejską zielenią. Kontroli poddano 9 miast, w tym Piotrków Trybunalski. W raporcie przedstawiono kilka nieprawidłowości dotyczących naszego miasta. Do wniosków NIK odniósł się piotrkowski magistrat.
Posadzą drzewa na Cmentarnej
Klony pospolite i głogi szkarłatne niebawem pojawią się na ulicy Cmentarnej w Piotrkowie. Nowe nasadzenia zastąpią wycięte kasztanowce.
W Piotrkowie źle zarządzają miejską zielenią?
Więcej wycinamy, niż sadzimy. Takie wnioski płyną z kontroli przeprowadzonej przez Najwyższą Izbę Kontroli. Inspektorzy sprawdzili, jak miasta zarządzają zielenią miejską. Z raportu wynika, że samorządy właściwie wykonywały swoją pracę w tej dziedzinie, są jednak pewne niedociągnięcia, na przykład w Piotrkowie.
Stan zieleni wymaga interwencji?
Uschnięte drzewo przewróciło się na chodnik, kolejne trzyma się chyba już tylko „na słowo honoru”. Mieszkaniec miasta apeluje o interwencję stosownych służb miejskich.
10.06.2014 10:23
Piotrków zarośnięty
W niektórych częściach miasta, przy niektórych ulicach trawa jest już tak wysoka, że ogranicza widoczność na skrzyżowaniach. O pielęgnację zieleni wnioskuje radny Jan Dziemdziora.
Sterty chwastów w parku miejskim
Kolejna interwencja mieszkańca miasta dotycząca parku miejskiego.
10.05.2014 08:50
Sadzą nowe drzewka
Ponad sto drzewek tej wiosny posadzi piotrkowski Zarząd Dróg i Utrzymania Miasta. Nowe rośliny pojawią się nie tylko w centrum.
Osiedle Armii Krajowej w Piotrkowie pięknieje, a wszystko za sprawą mieszkańców, którzy coraz chętniej uczestniczą w konkursie "Zieleń wokół nas".

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat