Artykuły do tagu: Ziółkowska

Nauczyciele wznawiają strajk
Nauczyciele znów strajkują. Tym razem protest ma być jednak inny niż ten wiosenny. Szkoły nie będą zamknięte, więc rodzice nie muszą obawiać się o swoje dzieci. Nauczyciele chcą pokazać istotne kwestie dotyczące ich pracy. Zdecydowali się więc na strajk włoski.
Czy w Piotrkowie też mamy „belferski strajk”?
Najpierw policjanci, później pracownicy sądowi, teraz nauczyciele. Piotrkowscy pedagodzy przyłączyli się do ogólnopolskiej akcji protestacyjnej, która została poparta przez przedstawicieli Związku Nauczycielstwa Polskiego.
Piotrkowski ZNP zaniepokojony planami Ministerstwa Edukacji
Związek Nauczycielstwa Polskiego w Piotrkowie obawia się zmian proponowanych przez rząd. ZNP twierdzi, że informacji na temat tego co będzie się działo od przyszłego roku jest zbyt mało.
- Myślę, że nauczyciele już są przygotowani do rozpoczęcia roku szkolnego. Zmian programowych i organizacyjnych będzie sporo. Zmiany są konieczne i należy je wprowadzać. Uważam jednak, że przyjęty w Polsce system nie pozwala na to, abyśmy płynnie i rzeczowo mogli do tych zmian podejść. W wielu krajach reformy przygotowuje się wiele lat, przygotowuje się programy pilotażowe i wprowadza się je powoli. A my nadal pracujemy na "żywym materiale". Przykładem może być wprowadzenie darmowego podręcznika - mówiła na antenie Strefy FM Ewa Ziółkowska, radna Rady Miasta Piotrkowa, prezes Związku Nauczycielstwa Polskiego Oddział w Piotrkowie.
Ile zarabia nauczyciel? Dyskusja o zarobkach
5.000 czy 3.000 złotych brutto? Dużo to czy mało? Trwa dyskusja w sprawie nauczycielskich wynagrodzeń. Minister edukacji poinformowała, że średnio ta grupa zawodowa ma zarabiać 4817 złotych brutto. Z tymi wyliczeniami nie zgadza się Związek Nauczycielstwa Polskiego. - Dyplomowany nauczyciel zarabia 3.000 złotych brutto – podkreśla tymczasem Ewa Ziółkowska, prezes ZNP w Piotrkowie, gość programu O TYM SIĘ MÓWI w Strefie FM.

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat