Artykuły do tagu: Zegar

W weekend przestawiamy się na letni czas
W nocy z soboty na niedzielę (30/31 marca) przestawiamy zegarki z czasu zimowego na letni. Tej nocy będziemy spać o godzinę krócej.
Zegarek zamiast biżuterii?
Jeśli Twoją domeną w garderobie jest minimalizm, z pewnością nie lubisz pokaźnej biżuterii.
Czasomierze w Piotrkowie w nowym miejscu
Zegary odliczające czas do zmiany świateł zainstalowano na skrzyżowaniu ulic Jerozolimskiej i Wojska Polskiego. Wcześniej pojawiły się także u zbiegu Wojska Polskiego i Stronczyńskiego.
Zmieniać czy nie zmieniać?
Wkrótce zmiana czasu. Kolejna. I po raz kolejny powraca pytanie, czy potrzebna. Ostatnio za sprawą posłów PSL.
Tadeusz Woźniak zaśpiewał podczas Nocy Bibliotek w Piotrkowie
Tegoroczna edycja Nocy Bibliotek w Piotrkowie upłynęła pod znakiem koncertu Tadeusza Woźniaka, niezapomnianego twórcy takich muzycznych hitów, jak: „Zegarmistrz światła”, „Smak i zapach pomarańczy”, „Hej Hanno” czy „Pośród świata”. W sobotnie popołudnie, 3 czerwca, czytelnia Miejskiej Biblioteki Publicznej zgromadziła liczną rzeszę fanów artysty. Przed piotrkowską publicznością Tadeusz Woźniak wystąpił wraz z rodziną – żoną Jolantą oraz synami: Piotrem i Mariuszem.
Z soboty na niedzielę śpimy godzinę krócej
Przypominamy, że w nocy z soboty na niedzielę pośpimy o godzinę krócej.
09.05.2015 11:10
Piotrkowski Big Ben
Każda z jego czterech tarcz ma średnicę 1,5 m i jest wykonana z barwionego na biało szkła akrylowego. Powstał w pracowni jednego z najznakomitszych polskich zegarmistrzów. Równo 10 lat temu ten ponad 120-letni mechanizm zatrzymano i zastąpiono nowym, sterowanym sygnałem radiowym. Odkrywamy tajemnice piotrkowskiego Big Bena, który swego czasu wprowadzał sporo zamieszania w życiu mieszkańców naszego miasta.
Historia zakładu zegarmistrzowskiego
100 lat temu w Stołeczno-Królewskim Mieście Krakowie powstał najstarszy nieprzerwanie istniejący zakład zegarmistrzowski - Firma Płonka.
Zmieniamy czas na zimowy!
Mamy dobrą wiadomość! W nocy z soboty na niedzielę (z 25 na 26 października) śpimy o godzinę dłużej. Przestawiamy czas na zimowy!

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat