Artykuły do tagu: Zegar

Nie tylko G-Shock. Te zegarki Casio też zapewniają wodoodporność
Zastanawiasz się, gdzie kupić zegarek Casio odporny na zachlapania, a nawet pozwalający na głębokie zanurzanie? Dobrym pomysłem jest sprawdzenie oferty sklepów internetowych, które mają duży wybór modeli zazwyczaj w konkurencyjnych cenach. Okazuje się, że już najprostsze wersje czasomierzy japońskiej marki mają zabezpieczenia mechanizmu przed wpływem deszczu czy wilgoci. W niektórych możesz nawet nurkować!
W weekend przestawiamy się na letni czas
W nocy z soboty na niedzielę (30/31 marca) przestawiamy zegarki z czasu zimowego na letni. Tej nocy będziemy spać o godzinę krócej.
Zegarek zamiast biżuterii?
Jeśli Twoją domeną w garderobie jest minimalizm, z pewnością nie lubisz pokaźnej biżuterii.
Czasomierze w Piotrkowie w nowym miejscu
Zegary odliczające czas do zmiany świateł zainstalowano na skrzyżowaniu ulic Jerozolimskiej i Wojska Polskiego. Wcześniej pojawiły się także u zbiegu Wojska Polskiego i Stronczyńskiego.
Zmieniać czy nie zmieniać?
Wkrótce zmiana czasu. Kolejna. I po raz kolejny powraca pytanie, czy potrzebna. Ostatnio za sprawą posłów PSL.
Tadeusz Woźniak zaśpiewał podczas Nocy Bibliotek w Piotrkowie
Tegoroczna edycja Nocy Bibliotek w Piotrkowie upłynęła pod znakiem koncertu Tadeusza Woźniaka, niezapomnianego twórcy takich muzycznych hitów, jak: „Zegarmistrz światła”, „Smak i zapach pomarańczy”, „Hej Hanno” czy „Pośród świata”. W sobotnie popołudnie, 3 czerwca, czytelnia Miejskiej Biblioteki Publicznej zgromadziła liczną rzeszę fanów artysty. Przed piotrkowską publicznością Tadeusz Woźniak wystąpił wraz z rodziną – żoną Jolantą oraz synami: Piotrem i Mariuszem.
Z soboty na niedzielę śpimy godzinę krócej
Przypominamy, że w nocy z soboty na niedzielę pośpimy o godzinę krócej.
09.05.2015 11:10
Piotrkowski Big Ben
Każda z jego czterech tarcz ma średnicę 1,5 m i jest wykonana z barwionego na biało szkła akrylowego. Powstał w pracowni jednego z najznakomitszych polskich zegarmistrzów. Równo 10 lat temu ten ponad 120-letni mechanizm zatrzymano i zastąpiono nowym, sterowanym sygnałem radiowym. Odkrywamy tajemnice piotrkowskiego Big Bena, który swego czasu wprowadzał sporo zamieszania w życiu mieszkańców naszego miasta.
Historia zakładu zegarmistrzowskiego
100 lat temu w Stołeczno-Królewskim Mieście Krakowie powstał najstarszy nieprzerwanie istniejący zakład zegarmistrzowski - Firma Płonka.

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat