Artykuły do tagu: ZbigniewRau

Tragedia w obozie harcerskim okręgu łódzkiego [AKTUALIZACJA]
Dwie osoby zginęły w wyniku nawałnicy jaka przeszła nad powiatem chojnickim w piątek ok. 23:00. Na obozie koło miejscowości Suszek (woj. pomorskie) wypoczywało pod okiem instruktorów harcerskich (wychowawców) ok 140 dzieci z Łódzkiego. Rannych zostało 28 osób.
Apel Wojewody Łódzkiego o godne uczczenie rocznicy powstania
Wojewoda łódzki Zbigniew Rau wystosował apel o godne uczczenie 73. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego. Przypomnijmy, że zryw mieszkańców stolicy trwał aż dwa miesiące. Niestety brak wsparcia ze strony Sowietów spowodował olbrzymie straty ludzkie i materialne.
List wojewody do samorządowców w sprawie dekomunizacji
Wojewoda Łódzki Zbigniew Rau wysłał pismo do kilkudziesięciu prezydentów miast (w tym Piotrkowa), burmistrzów (w tym Sulejowa) i wójtów w sprawie dekomunizacji. - Zwracam się do Państwa z propozycją wprowadzenia w życie przepisów ustawy o zakazie propagowania komunizmu lub innego ustroju totalitarnego przez nazwy budowli, obiektów i urządzeń użyteczności publicznej, tak aby zasada partnerskich relacji pomiędzy administracją rządową a samorządową została podtrzymana – czytamy w piśmie.
Sulejów: wojewoda złożył dzieciom życzenia
Zbigniew Rau, wojewoda łódzki, odwiedził w czwartek sulejowski żłobek i złożył życzenia maluchom z okazji ich święta.
Wojewoda Łódzki kontra Sejmik
Wojewoda łódzki prof. Zbigniew Rau uchylił stanowisko sejmiku województwa przyjęte głosami radnych PO i PSL dotyczące stosowania się do wszystkich - także nieopublikowanych - wyroków Trybunału Konstytucyjnego. Radni decyzję wojewody zaskarżą do sądu, bo - jak twierdzą - przekroczył swoje kompetencje.

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat