Artykuły do tagu: Zawód

Ponad 7,5 mln zł na kształcenie zawodowe
Ponad 4,7 mln zł dla TPS-u, ponad 1,6 mln zł dla piomy oraz prawie 1,2 mln zł dla budowlanki - 3 placówki oświatowe w Piotrkowie, w których prowadzone jest kształcenie zawodowe, uzyskały ponad 7,5 mln zł dofinansowania.
Wiarygodny certyfikat daje przewagę. Zintegrowany System Kwalifikacji wspiera rynek pracy
Już w połowie minionego dziesięciolecia ponad połowa osób pracowała w innym zawodzie niż wyuczony (Millward Brown, 2015). Z badania „Student w pracy” (2018) wynika z kolei, że ponad 86 proc. badanych pracuje albo pracowało chociaż raz w zawodzie niezwiązanym z ich branżą. W przypadku niektórych osób jest to konieczność, innych – kreatywność. Zmieniamy pracę, często pracując w dwóch branżach jednocześnie.
MEN wskazał zawody, na które prognozowane jest szczególne zapotrzebowanie
Minister edukacji narodowej Dariusz Piontkowski podpisał "Prognozę zapotrzebowania na pracowników w zawodach szkolnictwa branżowego na krajowym i wojewódzkim rynku pracy". Wskazał w niej m.in. 24 zawody, dla których jest prognozowane szczególne zapotrzebowanie na krajowym rynku pracy.
Polityków, urzędników, komorników... Kogo najbardziej nie lubimy?
Wprawdzie dają pieniądze i władzę, ale ich nie lubimy. Od dawna znajdują się w ścisłych czołówkach najbardziej nielubianych zawodów. Politycy, komornicy, urzędnicy i kto jeszcze?

fot. sejm.gov.pl
W Piotrkowie coraz mniej rzemieślników
Rymarz, kowal, bednarz - kiedyś zawody mniej lub bardziej popularne, a dziś pamiętają o nich tylko najstarsi mieszkańcy Piotrkowa.
W piotrkowskim OHP młodzież bezpłatnie podnosi kwalifikacje zawodowe
W ramach aktywizacji społecznej, zawodowej i ekonomicznej młodzieży w wieku od 15 do 25 lat piotrkowskie Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży OHP prowadzi szereg kursów i szkoleń, mających przygotować uczniów i absolwentów szkół średnich i wyższych do wejścia na rynek pracy. Obecnie w Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży przy ul. Konarskiego 2 w kursie magazynier-operator wózka jezdniowego bierze udział 10 osób. W pierwszym kwartale br piotrkowski OHP planuje jeszcze przeprowadzić kolejne trzy kursy, m.in. technologa robót wykończeniowych w budownictwie.
Na starego mistrza czas...
Mały zakład przy ul. Starowarszawskiej 25 w Piotrkowie pełen jest maszyn i urządzeń, których już nigdzie indziej nie ma.
Szkolnictwo zawodowe znowu popularne
Czy szkolnictwo zawodowe przeżywać będzie kolejny rozkwit? Niegdyś bardzo popularne zawodówki przeżywały prawdziwe oblężenie, potem uczniowie woleli uczyć się w liceach ogólnokształcących. Teraz gimnazjaliści znowu przekonują się do szkół, które dają nie tylko wykształcenie, ale i konkretny zawód.
Między pracą a macierzyństwem – to tytuł konferencji promującej przedsiębiorczość wśród kobiet aktywnych i nieaktywnych zawodowo.
Sprzedawcy nie mają szans znaleźć pracy?
Osoby bez zawodu i sprzedawcy – to ludzie na szczycie rankingu bezrobotnych w Piotrkowie. Właśnie im najtrudniej jest znaleźć pracę.

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat