Artykuły do tagu: Zamek

„Arciszewski” na zdjęciach
160 fotografii z ubiegłorocznego widowiska historycznego KMICIC EUROPY CZYLI SĄD NAD KRZYSZTOFEM ARCISZEWSKIM można oglądać w piotrkowskim Muzeum. Wczoraj w Zamku Królewskim odbył się wernisaż wystawy nawiązującej do przedstawienia. Jej organizatorem jest Towarzystwo Fotograficzne F CZTERY.
Organizatorem sesji było Muzeum w Piotrkowie Trybunalskim i Oddział Instytutu Pamięci Narodowej w Łodzi. Głównym punktem konferencji był referat Pawła Kowalskiego kierownika Oddziału Edukacji Publicznej IPN w łodzi pn. „Zbrodnia katyńska”.
Próba i konferencja prasowa przed widowiskiem historycznym
Na Zamku (Wieża Trybunalska, siedziba Muzeum w Piotrkowie Tryb.) odbyła się dziś próba i konferencja prasowa przed spektaklem "KMICIC EUROPY SĄD NAD KRZYSZTOFEM ARCISZEWSKIM W MIEŚCIE TRYBUNALSKIM PIOTRKOWIE SPRAWOWANY". Sztuka na która zaprasza prezydent Krzystof Chojniak zostanie odegrana 25.09 o 16:00 najpierw w kościele farnym a potem na Rynku Trybunalskim.
Zburzenie zamku, wieży kościoła farnego, murów obronnych... koncepcja regulacji układu przestrzennego miasta nie obchodziła się nazbyt pieczołowicie z piotrkowskimi zabytkami, można wręcz rzec, że w ogóle traktowała je po macoszemu uznając za zbędny i zagracający obszar miasta element...

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat