Artykuły do tagu: Zamek

Zapraszamy na giełdę staroci
Do 15.00 potrwać ma kolejna tegoroczna giełda staroci. Tradycyjnie w pierwszą niedzielę miesiąca, wokół piotrkowskiego zamku, stoiska na których kupić można antyki, ale i współczesne bibeloty.
Fajerwerki na otwarcie Placu Zamkowego
Pokaz sztucznych ogni i prezentacja iluminacji Zamku Królewskiego – tak władze miasta uświetniły otwarcie po remoncie Placu Zamkowego. Prace trwały niemal trzy miesiące.
Zaduszki jazzowe na Zamku
W piotrkowskim Muzeum odbyły się w piątek zaduszki jazzowe, które zrealizowane zostały w ramach XVIII koncertu z cyklu Jazz Scena Zamek.
Takie atrakcje tylko w Muzeum
Można było zobaczyć pokaz fechtunku, postrzelać z łuku, zasiąść na królewskim tronie, a nawet stracić głowę dla ukochanej. Takie atrakcje dostępne były w minioną sobotę w Zamku w Piotrkowie w ramach letnich spotkań z dziećmi i młodzieżą.
01.05.2016 12:08
Na Giełdzie Staroci
W niedzielne przedpołudnie, 1 maja, pomimo pochmurnego nieba i zimnego wiatru spora rzesza piotrkowian odwiedziła Giełdę Staroci, zorganizowaną wokół Zamku Królewskiego. Na kilkunastu stoiskach można było odnaleźć i nabyć stare pocztówki, monety, bibeloty, zegary, moździerze, białą broń, żelazka na duszę czy słynne maszyny do szycia Singer.
W sobotę można zwiedzić Zamek Królewski w Piotrkowie
Centrum Informacji Turystycznej zaprasza 21 listopada (sobota) o godz. 10.00 na zwiedzanie z przewodnikiem piotrkowskiego Zamku Królewskiego, siedziby Muzeum w Piotrkowie Trybunalskim.
Czy remont Zamku to rzeczywiście fuszerka?
Rewitalizację Zamku Królewskiego w Piotrkowie zakończono kilka miesięcy temu. Z efektu zadowolony jest konserwator zabytków, który nadzorował prace. Mniej zadowolony jest piotrkowski radny, a jednocześnie pracownik Muzeum, który twierdzi, że na obiekcie dokonano zbrodni. Mało tego, chce wyciągnąć konsekwencje.
Ostatnia w tym roku Giełda Staroci
Podczas ostatniej w tym roku Giełdy Staroci, która odbyła się w niedzielę (5 października) lokalni kolekcjonerzy oferowali nie tylko książki, stare monety, medale, widokówki, zdjęcia, obrazy, słynne remery i cordiale, ale także płyty winylowe czy porcelanę.
Giełda staroci w Piotrkowie
Można na niej kupić wszystko, co stare i ciekawe. Przy Zamku Królewskim w Piotrkowie odbyła się giełda staroci.
Remont Zamku zgodnie z planem
- Remont elewacji Zamku przebiega bez zakłóceń i zgodnie z planem - powiedział Krzysztof Wiączek, dyrektor Muzeum. Aktualnie trwają prace po wschodniej i zachodniej stronie.

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat