Artykuły do tagu: Zamek

Takie atrakcje tylko w Muzeum
Można było zobaczyć pokaz fechtunku, postrzelać z łuku, zasiąść na królewskim tronie, a nawet stracić głowę dla ukochanej. Takie atrakcje dostępne były w minioną sobotę w Zamku w Piotrkowie w ramach letnich spotkań z dziećmi i młodzieżą.
01.05.2016 12:08
Na Giełdzie Staroci
W niedzielne przedpołudnie, 1 maja, pomimo pochmurnego nieba i zimnego wiatru spora rzesza piotrkowian odwiedziła Giełdę Staroci, zorganizowaną wokół Zamku Królewskiego. Na kilkunastu stoiskach można było odnaleźć i nabyć stare pocztówki, monety, bibeloty, zegary, moździerze, białą broń, żelazka na duszę czy słynne maszyny do szycia Singer.
W sobotę można zwiedzić Zamek Królewski w Piotrkowie
Centrum Informacji Turystycznej zaprasza 21 listopada (sobota) o godz. 10.00 na zwiedzanie z przewodnikiem piotrkowskiego Zamku Królewskiego, siedziby Muzeum w Piotrkowie Trybunalskim.
Czy remont Zamku to rzeczywiście fuszerka?
Rewitalizację Zamku Królewskiego w Piotrkowie zakończono kilka miesięcy temu. Z efektu zadowolony jest konserwator zabytków, który nadzorował prace. Mniej zadowolony jest piotrkowski radny, a jednocześnie pracownik Muzeum, który twierdzi, że na obiekcie dokonano zbrodni. Mało tego, chce wyciągnąć konsekwencje.
Ostatnia w tym roku Giełda Staroci
Podczas ostatniej w tym roku Giełdy Staroci, która odbyła się w niedzielę (5 października) lokalni kolekcjonerzy oferowali nie tylko książki, stare monety, medale, widokówki, zdjęcia, obrazy, słynne remery i cordiale, ale także płyty winylowe czy porcelanę.
Giełda staroci w Piotrkowie
Można na niej kupić wszystko, co stare i ciekawe. Przy Zamku Królewskim w Piotrkowie odbyła się giełda staroci.
Remont Zamku zgodnie z planem
- Remont elewacji Zamku przebiega bez zakłóceń i zgodnie z planem - powiedział Krzysztof Wiączek, dyrektor Muzeum. Aktualnie trwają prace po wschodniej i zachodniej stronie.
Odkryli malowidła podczas remontu Zamku
Niezwykłe malowidła odkryto podczas renowacji Zamku Królewskiego w Piotrkowie.
Giełda Staroci na Placu Zamkowym
Do godziny 15:00 trwała w niedzielę (4 maja) Giełda Staroci, która odbyła się na placu przed piotrkowskim Zamkiem Królewskim.
Sejm znów obradował w Piotrkowie
Piotrkowianie, nie tylko ci zainteresowani historią swojego miasta, mogli w niedzielę, 9 marca w jednej z sal piotrkowskiego Muzeum przyjrzeć się na żywo obradom polskiego parlamentu za czasów króla Zygmunta I Starego.

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat