Artykuły do tagu: Zamek

Muzyka zabrzmi na Zamku w Piotrkowie
W piotrkowskim Muzeum już po raz 49. odbędą się Dni Muzyki Kameralnej. W tym roku zaplanowano cztery koncerty prezentujące dorobek muzyczny kompozytorów z różnych części Europy. Pierwszy z koncertów już w niedzielę 11 marca.
Wernisaż wystawy
Muzeum w Piotrkowie Trybunalskim zaprasza na wernisaż wystawy "Mali Świadkowie Historii", który odbędzie się 11 marca o godz. 16.00 w salach Zamku Królewskiego przy Placu Zamkowym 4.
Jazz znów zabrzmi na zamku
W Muzeum w Piotrkowie Trybunalskim w ramach XXIII koncertu z cyklu Jazz Scena Zamek zaprezentowany zostanie kolejny projekt muzyczny Grzegorza Rogali.
Podsumowali obchody jubileuszu 800-lecia Piotrkowa Trybunalskiego
Oficjalne podsumowanie i zakończenie obchodów 800-lecia Piotrkowa Trybunalskiego odbyło się w środowy wieczór na Zamku Królewskim. Właśnie tam zorganizowano uroczystą, pięćdziesiątą sesję Rady Miasta.
Radni Piotrkowa spotkają się na Zamku
Pięćdziesiąta sesja Rady Miasta Piotrkowa Trybunalskiego zwołana zostanie, nie tak jak zwykle w sali obrad magistratu przy Pasażu Rudowskiego, ale na Zamku Królewskim. W ten sposób władze miasta chcą podsumować rok 800-lecia naszego miasta.
Leszek Józefacki odebrał Złotą Wieżę Trybunalską
Leszek Józefacki odebrał Złotą Wieżę Trybunalską. Uroczystość wręczenia statuetki odbyła się w czwartek, 21 września, na Zamku królewskim w Piotrkowie. Złotą Wieżę Trybunalską laureatowi wręczył Prezydent Piotrkowa Trybunalskiego Krzysztof Chojniak i Prezes Towarzystwa Przyjaciół Piotrkowa Trybunalskiego Waldemar Domarańczyk.
Spotkanie w sprawie „Pomnika historii”
Na Zamku w Piotrkowie spotkał się dziś zespół który zajmuje się przygotowaniem wniosku o przyznanie naszemu miastu tytułu „Pomnika Historii”. To kolejne posiedzenie zespołu. Tym razem w obradach brała udział Aleksandra Stępień - Wojewódzki Konserwator Zabytków.
06.08.2017 12:12
Czego tam nie było...
Przy piotrkowskim Muzeum o poranku rozpoczęła się – jak w każdą pierwszą niedzielę miesiąca – giełda staroci.
W niedzielę giełda staroci
Tradycyjnie już w pierwszą niedzielę miesiąca odbędzie się w Piotrkowie giełda staroci. 6 sierpnia od rana do godz. 15.00 wokół piotrkowskiego zamku będzie można kupić zarówno antyki, jak i współczesne bibeloty.
Spotkanie w sprawie Pomnika Historii
Inauguracyjne posiedzenie Komitetu Pomnika Historii odbyło się na Zamku Królewskim. Jego zadaniem jest przygotowanie wniosku o wpisanie "Traktu Wielu Kultur" na listę Pomników Historii.

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat