Artykuły do tagu: Zamek

Podsumowali obchody jubileuszu 800-lecia Piotrkowa Trybunalskiego
Oficjalne podsumowanie i zakończenie obchodów 800-lecia Piotrkowa Trybunalskiego odbyło się w środowy wieczór na Zamku Królewskim. Właśnie tam zorganizowano uroczystą, pięćdziesiątą sesję Rady Miasta.
Radni Piotrkowa spotkają się na Zamku
Pięćdziesiąta sesja Rady Miasta Piotrkowa Trybunalskiego zwołana zostanie, nie tak jak zwykle w sali obrad magistratu przy Pasażu Rudowskiego, ale na Zamku Królewskim. W ten sposób władze miasta chcą podsumować rok 800-lecia naszego miasta.
Leszek Józefacki odebrał Złotą Wieżę Trybunalską
Leszek Józefacki odebrał Złotą Wieżę Trybunalską. Uroczystość wręczenia statuetki odbyła się w czwartek, 21 września, na Zamku królewskim w Piotrkowie. Złotą Wieżę Trybunalską laureatowi wręczył Prezydent Piotrkowa Trybunalskiego Krzysztof Chojniak i Prezes Towarzystwa Przyjaciół Piotrkowa Trybunalskiego Waldemar Domarańczyk.
Spotkanie w sprawie „Pomnika historii”
Na Zamku w Piotrkowie spotkał się dziś zespół który zajmuje się przygotowaniem wniosku o przyznanie naszemu miastu tytułu „Pomnika Historii”. To kolejne posiedzenie zespołu. Tym razem w obradach brała udział Aleksandra Stępień - Wojewódzki Konserwator Zabytków.
06.08.2017 12:12
Czego tam nie było...
Przy piotrkowskim Muzeum o poranku rozpoczęła się – jak w każdą pierwszą niedzielę miesiąca – giełda staroci.
W niedzielę giełda staroci
Tradycyjnie już w pierwszą niedzielę miesiąca odbędzie się w Piotrkowie giełda staroci. 6 sierpnia od rana do godz. 15.00 wokół piotrkowskiego zamku będzie można kupić zarówno antyki, jak i współczesne bibeloty.
Spotkanie w sprawie Pomnika Historii
Inauguracyjne posiedzenie Komitetu Pomnika Historii odbyło się na Zamku Królewskim. Jego zadaniem jest przygotowanie wniosku o wpisanie "Traktu Wielu Kultur" na listę Pomników Historii.
Zapraszamy na giełdę staroci
Do 15.00 potrwać ma kolejna tegoroczna giełda staroci. Tradycyjnie w pierwszą niedzielę miesiąca, wokół piotrkowskiego zamku, stoiska na których kupić można antyki, ale i współczesne bibeloty.
Fajerwerki na otwarcie Placu Zamkowego
Pokaz sztucznych ogni i prezentacja iluminacji Zamku Królewskiego – tak władze miasta uświetniły otwarcie po remoncie Placu Zamkowego. Prace trwały niemal trzy miesiące.
Zaduszki jazzowe na Zamku
W piotrkowskim Muzeum odbyły się w piątek zaduszki jazzowe, które zrealizowane zostały w ramach XVIII koncertu z cyklu Jazz Scena Zamek.

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat