Artykuły do tagu: Zakaz

W Piotrkowie nie kupimy alkoholu w godzinach nocnych? (AKTUALIZACJA)
Piotrków Trybunalski jako pierwsze miasto w Polsce chce wprowadzić zakaz sprzedaży alkoholu w godzinach 22-6. Prezydent Krzysztof Chojniak przedstawi projekt uchwały w tej sprawie na kwietniowej sesji Rady Miasta.
Solarium od lat 18 i bez reklamy
Nieletni nie mogą korzystać już z usług solarium. 16 lutego 2018 roku weszła w życie ustawa o ochronie zdrowia przed następstwami korzystania z solarium. Zgodnie z nowymi przepisami osoby, które nie ukończyły 18. roku życia, nie będą mogły korzystać z usług solarium. To jednak nie jedyna nowość wprowadzona przez rząd. Zakazana jest także promocja i reklama usług solarium. Za niedostosowanie się do tych zasad, właściciel będzie musiał zapłacić karę, która może wynosić nawet do 50 000 zł.
Za 10 dni pierwsza niedziela bez zakupów
Od 1 marca zaczęła obowiązywać ustawa wprowadzająca ograniczenie handlu w niedziele. Do końca tego roku dwie niedziele w miesiącu będą handlowe, później ma się to zmieniać.
Alkohol w miejscu publicznym? Zabronione!
Dokładnie 9 marca wejdzie w życie nowelizacja Ustawy o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi. Zaostrzą się m.in. przepisy dotyczące picia alkoholu. Miejsca, w których było to niedozwolone, do tej pory były szczegółowo wymienione (place, parki, ulice). Teraz zakaz obejmie po prostu „miejsca publiczne”.
Czy radni wprowadzą zakaz sprzedaży alkoholu?
Już wkrótce samorządy będą mogły wprowadzić zakaz sprzedaży alkoholu w sklepach w godzinach nocnych. Czy piotrkowski samorząd z tego prawa skorzysta?
18.10.2017 07:32
W szkołach bez telefonu
Coraz więcej szkół podejmuje decyzję o wprowadzeniu zakazu używania telefonów komórkowych przez uczniów. Nie tylko na lekcjach.
Zakaz handlu w niedzielę? A może wyższa stawka?
O propozycji zakazu handlu w niedziele, której autorem jest "Solidarność", słyszeli chyba wszyscy. Ale stosunkowo niedawno pojawił się nowy pomysł. Czy lepszy?
05.11.2016 12:18
Nie dotyczy... kogo?
Czytelnik naszego portalu zwrócił nam uwagę na pewien problem … prawny. Na ulicy Wojska Polskiego (przy ul. Zawodzie) w Piotrkowie w związku z budową obwodnicy N-S pojawił się znak zakazu ruchu z dopiskiem NIE DOTYCZY POJAZDÓW BUDOWY I MIESZKAŃCÓW. Mieszkańców czego? – pyta.
Wszystko wskazuje, że Sejm przegłosuje obywatelski projekt ustawy ograniczającej handel w niedziele. Ograniczającej, nie zakazującej.
Zlekceważył sądowy zakaz kierowania
Trzyletnia kara więzienia grozi 36-letniemu mieszkańcowi gminy Bełchatów, zatrzymanemu przez bełchatowskich policjantów podczas kierowania samochodem wbrew sądowemu zakazowi.

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat