Artykuły do tagu: Zakażenie

Badanie: osoby w okularach mniej narażone na Covid-19
Osoby noszące okulary mogą być mniej narażone na infekcję koronawirusem – ocenili chińscy naukowcy w badaniu zamieszczonym na portalu JAMA Ophthamology. Odsetek osób krótkowzrocznych w grupie pacjentów z Covid-19 był pięć razy niższy niż w społeczeństwie.
Koronawirus w szkole podstawowej
Zajęcia w Szkole Podstawowej nr 8 w Tomaszowie Mazowieckim, wchodzącej w skład Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 5 odbywają się w systemie hybrydowym. To wskutek potwierdzenia u jednego z uczniów zakażenia koronawirusem. Na kwarantannie przebywa kilkudziesięciu uczniów oraz kilkunastu nauczycieli.
Sanepid apeluje do uczestników mszy w Mierzynie
W mszy w kościele pw. Św. Mikołaja w Mierzynie, która odprawiona była 15 sierpnia o godzinie 12, uczestniczyła osoba zakażona koronawirusem. Piotrkowski sanepid apeluje do uczestników tego nabożeństwa o obserwowanie swojego stanu zdrowia.
Pacjent piotrkowskiego szpitala z koronawirusem
Zakażenie koronawirusem potwierdzono u pacjenta przebywającego w Samodzielnym Szpitalu Wojewódzkim im. Mikołaja Kopernika w Piotrkowie. Osoba ta przebywała na Oddziale Gastrologicznym.
Kolejne zakażenia w Łódzkiem, także w powiecie piotrkowskim
W województwie łódzkim są 44 kolejne zakażenia koronawirusem potwierdzone pozytywnymi wynikami testów laboratoryjnych. Po trzy nowe przypadki COVID-19 odnotowano w powiatach bełchatowskim i radomszczańskim oraz dwa w piotrkowskim.
31 nowych przypadków zakażenia koronawirusem w woj. łódzkim
W województwie łódzkim jest 31 kolejnych zakażeń koronawirusem potwierdzonych pozytywnymi wynikami testów laboratoryjnych. W tym gronie nie ma mieszkańców Piotrkowa i powiatu piotrkowskiego, ale 6 nowych przypadków COVID-19 odnotowano w powiecie tomaszowskim i po jednym w powiatach bełchatowskim i opoczyńskim.
Były szef interny w Piotrkowie chory na COVID-19. „Wierzcie mi, ten wirus to nie ściema!”
Najpierw bóle mięśni, pleców i przeczulica skóry, potem było gorzej. Pojawił się kaszel tak silny, że nie można było zasnąć. Mnóstwo leków i miesiąc izolacji. - Nie wiedziałem, czy to już koniec, czy mam wzywać karetkę - mówi były ordynator interny w piotrkowskim szpitalu, który zapewnia, że koronawirus to nie... żadna ściema.
Kolejne zakażenie w powiecie piotrkowskim
Biuro prasowe wojewody łódzkiego poinformowało o jednym nowym zakażeniu koronawirusem w powiecie piotrkowskim. Zmarł też 80-letni zakażony z powiatu tomaszowskiego, który posiadał schorzenia współistniejące. Łącznie w całym województwie łódzkim mamy 16 kolejnych zakażeń koronawirusem potwierdzonych pozytywnymi wynikami testów laboratoryjnych.
29 nowych zakażeń. 3 z nich w Piotrkowie
W województwie łódzkim odnotowano 29 kolejnych zakażeń koronawirusem potwierdzonych pozytywnymi wynikami testów laboratoryjnych. 3 z nich zarejestrowano w Piotrkowie, a 10 kolejnych w powiecie tomaszowskim.
4 nowe zakażenia koronawirusem w Piotrkowie
W województwie łódzkim są 34 kolejne zakażenia koronawirusem potwierdzone pozytywnymi wynikami testów laboratoryjnych. 4 z nich odnotowano w Piotrkowie, a kolejne 4 w powiecie piotrkowskim. 39 osób wyzdrowiało.

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat