Artykuły do tagu: ZSPnr2

Zagraniczni goście poprowadzili zajęcia w ZSP nr 2
Nauczyciele z Półwyspu Iberyjskiego gościli w piątek w piotrkowskim Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr. 2. Portugalka Ana Castro oraz pochodzący z Katalonii Simó Bennasar przygotowali dwuczęściową prezentację, pierwsza część była tradycyjna, natomiast druga skupiała się na interakcji z uczniami poprzez zastosowanie aplikacji na telefony komórkowe.
Parking dla każdego czy dla mieszkańców osiedla?
Mieszkańcy bloków przy ul. Gałczyńskiego skarżą się na brak wolnych miejsc na parkingu przy ul. Dmowskiego. Ich zdaniem teren jest przeznaczony wyłącznie dla mieszkańców osiedla, tymczasem parkują tam uczniowie i nauczyciele ZSP nr 2 czy pracownicy pobliskich zakładów. Straż Miejska interwencji nie podejmuje, bo ustawione oznakowanie jest według nich nieprecyzyjne, a co za tym idzie, parkować może tam każdy.
1918 metrów na stulecie niepodległości
Bieg upamiętniający setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości odbył się w piątek na boisku sportowym piotrkowskiej Filii UJK.
Patriotyczne śpiewanie w piotrkowskiej
Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Piotrkowie Trybunalskim zorganizował Konkurs Piosenki Patriotycznej "Raduje się serce...". Jego uczestnikami byli uczniowie szkół podstawowych i trzecich klas gimnazjów z powiatu piotrkowskiego.
W Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Piotrkowie uroczyście podsumowano projekt praktyk zagranicznych Erasmus+, w którym uczestniczyło 57 uczniów z klas IV technikum. Odwiedzili oni Włochy i Hiszpanię, gdzie przez cztery tygodnie uczyli się zawodu pod okiem specjalistów, ale także zwiedzali i poznawali inną kulturę.
Grant dla piotrkowskiej szkoły
Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Piotrkowie otrzymał grant w wysokości 1000 złotych na realizację projektu "Różni równi". Organizatorzy konkursu "Projekt z klasą", w którym uczestniczyła piotrkowska placówka, podsumowali VIII edycję. Uczniowie popularnej "Piomy" realizację projektu rozpoczęli w październiku a zakończą we wrześniu.
Stypendia Świętego Mikołaja dla uczennic ZSP nr 2
W całej Polsce z programu stypendialnego Fundacji Świętego Mikołaja korzystają 284 szkoły, z Piotrkowa zakwalifikowano tylko jedną szkołę - Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 czyli popularną „Piomę”.
Mistrzostwa miasta i powiatu w informatyce
Zakończyły się I Mistrzostwa Piotrkowa i Powiatu Piotrkowskiego w Informatyce. W Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 rywalizowały placówki z Piotrkowa (Gimnazjum nr 3 i 5), Przygłowa, Niechcic, Wodzina Prywatnego, Czarnocina oraz Woli Krzysztoporskiej.
Nowy projekt Piotrkowskiego Bractwa akademickiego i UJK -
Piotrkowskie Bractwo Akademickie wraz z Uniwersytetem Jana Kochanowskiego Filią w Piotrkowie Trybunalskim rozpoczynają realizację nowego projektu - "Piotrków Trybunalski - kolebką polskiej demokracji". W projekcie tym udział wezmą również Instytut Historii i Stosunków Międzynarodowych UJK piotrkowskiej Filii, Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Piotrkowie oraz Centrum Informacji Turystycznej.
Piknik EXPLORER w ZSP nr 2
Łazik księżycowy, poduszkowiec, wszędołaz, roboty - takie rzeczy można było zobaczyć w środę w ZSP nr 2 w Piotrkowie.

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat