Artykuły do tagu: ZOL

Dworczyk: chcielibyśmy, żeby część ograniczeń po świętach była zdejmowana
Będziemy dostosowywać nasze decyzje w sprawie ograniczeń i obostrzeń do rozwoju sytuacji; chcielibyśmy, żeby część ograniczeń po świętach była zdejmowana i będziemy szli w tym kierunku, jeśli będzie to możliwe ze względów bezpieczeństwa - mówił w piątek w TVN24 szef KPRM Michał Dworczyk.
Piotrkowianie także w święta zostali w domu
Wielkanocne popołudnie to każdego roku czas, który liczni Piotrkowianie wykorzystywali na spacery, odpoczynek na świeżym powietrzu, czy odwiedzanie grobów bliskich. Sprawdziliśmy czy w tegoroczne, nietypowe święta działo się tak również, czy może jednak mieszkańcy naszego miasta zastosowali się do panujących obostrzeń i zostali w domach?
Szpital już nie decyduje. To NFZ rozdaje karty
Wszystko wskazuje na to, że Zakład Opiekuńczo Leczniczy, który ma powstać w Piotrkowie po Powiatowym Centrum Matki i Dziecka będzie placówką komercyjną. Konkursy na ZOL już się odbyły, a wszystkie pieniądze zostały rozdysponowane. Wszystko wskazuje również na to, że PCMD nie zachowa również nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej oraz Oddziału Internistycznego, który zostanie przeniesiony do szpitala wojewódzkiego.
Kundelek zaatakowany przez dziki przy SP nr 5 w Piotrkowie
Pies odniósł poważne rany podczas spaceru nieopodal placówki mieszczącej się przy ul. Jerozolimskiej. Na szczęście dzięki interwencji dwóch piotrkowskich weterynarzy zwierzę dochodzi już do siebie. O sprawie poinformowała nas mieszkanka Piotrkowa, której dziecko uczy się w "piątce".
Nowe mieszkania na Starym Mieście
31 mieszkań dla piotrkowian powstanie w nowej kamienicy u zbiegu ulic Jerozolimskiej i Starowarszawskiej. To kolejna inwestycja w ramach projektu „Młode Stare Miasto”.
Pierwsza inwestycja związana z budową nowej biblioteki
Nowe schody, murek a także przejście pojawią się w przyszłym roku na Starowarszawskiej między ulicami Skłodowskiej – Curie a Jerozolimską. Inwestycja ma związek z budową nowej biblioteki na pl. Pofranciszkańskim. Miasto właśnie ogłosiło przetarg na „wykonanie pasażu pieszego wraz z murkiem oporowym”. s
74-letni kierowca nie zatrzymał się na czerwonym
Na skrzyżowaniu ulicy Wojska Polskiego z Jerozolimską w Piotrkowie doszło w niedzielę po południu do wypadku drogowego.
Kierowca twingo potrącił 13-latkę
Na ulicy Jerozolimskiej przy Zamkowej w Piotrkowie doszło w poniedziałek wieczorem do wypadku.
Piotrkowianie, szanujcie żydowski cmentarz!
Co prawda nie ma tam macew, ale chyba wszyscy mieszkańcy wiedzą, że teren za Miejską Biblioteką Publiczną przy ul. Jerozolimskiej w Piotrkowie to żydowski cmentarz. - Codziennie idąc rano do pracy widzę, jak cmentarz ten jest dewastowany i bezczeszczony - zauważa jedna z mieszkanek miasta.
Przy okazji budowanej na ul. Krętej kanalizacji deszczowej planowane jest położenie asfaltu na 300-metrowym odcinku ul. Jerozolimskiej. Jest to, w przybliżeniu, połowa tej ulicy. Druga część, naprawiana była kilkanaście lat temu.

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat