Artykuły do tagu: ZHP

Piotrkowscy harcerze sprzątali groby
To wszystko w ramach akcji "Przypomnieć o Zapomnianych" zorganizowanej przez Związek Harcerstwa Polskiego. 27 października harcerze uporządkowali groby lokalnych bohaterów na cmentarzu wojskowym, zapalili znicze, zawiesili biało-czerwone wstęgi.
01.02.2017 06:18
Aktywne ferie harcerzy
Harcerze i harcerki z Hufca ZHP Piotrków spędzili tegoroczne ferie zimowe niezwykle aktywnie. Pojechali bowiem na zimowisko do Małego Cichego i Rajczy, tam mogli doskonalić lub dopiero rozpocząć sztukę jazdy na nartach.
Harcerze zapraszają na koncert EKT Gdynia
W sobotę, 28 listopada o godz. 18 w MOK-u odbędzie się kolejny koncert pieśni żeglarskiej. Tym razem na scenie pojawi się zespół EKT Gdynia. Wykonają m. in. utwory takie jak „Miła” czy „Hiszpańskie dziewczyny”.
Harcerze będą integrować się w Piotrkowie
Trzy dni, od 11 do 13 września, trwać będzie Święto Chorągwi Łódzkiej Związku Harcerstwa Polskiego "U źródła".
Harcerze i dzieci z Oratorium w projekcie
Piotrkowskie dzieci jednak pojadą „Kolorową Lokomotywą”. Choć do projektu nie przystąpił Miejski Ośrodek Kultury zrobił to Związku Harcerstwa Polskiego Hufiec Piotrków Trybunalski. Co ciekawe partnerem w akcji będzie również Oratorium św. Antoniego przy klasztorze Bernardynów. Stosowne porozumienie z Łódzkim Domem Kultury zostało podpisane we wtorek, 4 sierpnia w komendzie piotrkowskiego Hufca. Pierwszy wyjazd dzieci w ramach akcji odbędzie się 14 sierpnia.
„Dlaczego pominięto nasze dzieci?”
Do podziału było 210 tys. zł. Dostali wszyscy, którzy się zgłosili, z wyjątkiem harcerzy z ZHP. Dlaczego miasto nie przyznało dofinansowania na letni wypoczynek dzieci z piotrkowskiego Hufca? - Czujemy się pokrzywdzeni i potraktowani bardzo niesprawiedliwie. Ciężko wytłumaczyć to naszym dzieciakom czy ich rodzicom – mówi drużynowa 56. Drużyny Harcerskiej w Piotrkowie.
Do podziału było 210 tys. zł. Dostali wszyscy, którzy się zgłosili, z wyjątkiem harcerzy z ZHP. Dlaczego miasto nie przyznało dofinansowania na letni wypoczynek dzieci z piotrkowskiego Hufca?
W Trzech Morgach rozpoczęto nowy rok harcerski
211 skautów bierze udział w corocznym zlocie harcerskim organizowanym przez piotrkowską Komendę Hufca ZHP.
„W kręgu ognia” - Zlot Hufca ZHP Piotrków
Od stu lat harcerze spotykają się w Kręgu Ognia, aby rozmawiać, gawędzić, śpiewać, bawić się, uczyć, czy składać Przyrzeczenie… Od stu lat siedząc w Kręgu Ognia wychowało się wiele pokoleń polskich obywateli. Hufiec ZHP Piotrków Trybunalski organizuje w dniach 17-19.09.2010 roku Zlot, czyli formę biwaku, podczas którego spotykają się harcerze zrzeszeni w tej jednostce.
W piątek na uroczystości żałobne do Warszawy wyruszy 20 osobowa grupa harcerzy Piotrkowa Trybunalskiego. Harcerze w nocy z piątku na sobotę będą czuwali przy trumnie Pana Prezydenta Ryszarda Kaczorowskiego.

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat