Artykuły do tagu: ZDiUM

Na chodnikach lodowisko. Piotrkowianie łamali ręce i nogi
W piątkowy poranek większość piotrkowskich chodników przypominała lodowisko. Poradnia chirurgiczna przeżywała w związku z tym prawdziwe oblężenie. Od rana lekarze opatrzyli już kilkanaście osób.
Zmiany w segregowaniu odpadów
Zmieniają się standardy segregacji odpadów w gminach. Jak bardzo i od kiedy?
Drapieżniki płoszą gawrony w parku
W czwartek (15 września) w Parku Poniatowskiego w Piotrkowie pojawił się sokolnik. Orły, sokoły, myszołowy czy jastrzębie mają płoszyć gawrony zanieczyszczające zieleniec.
Prawie 100 procent piotrkowian segreguje odpady
Z deklaracji złożonych przez mieszkańców Piotrkowa wynika, że niemal każdy segreguje odpady. Pytanie brzmi: jak bardzo różnią się deklaracje od rzeczywistości?
Zmodernizują cztery place zabaw
W ciągu kilku następnych tygodni powinny zostać zakończone prace nad modernizacją czterech placów zabaw na terenie Piotrkowa.
Będzie sokolnik, będzie zrzucanie gniazd. Wojna została wypowiedziana!
Jest sukces, ale tylko połowiczny. Miasto Piotrków otrzymało zgodę na płoszenie gawronów w parku Poniatowskiego, ale tylko w określonym czasie, wtedy gdy ptaków jest w parku niewiele.
Będą zmiany w Strefie Płatnego Parkowania w Piotrkowie
Znienawidzona przez kierowców. W różnych formach obowiązuje w Piotrkowie już od 22 lat. Przechodziła rożne metamorfozy. Strefa Płatnego Parkowania w Piotrkowie w naszym mieście przejdzie kolejne zmiany. Które ulice zostaną z niej wyłączone?
31.03.2016 09:33
ZiOM jednak wygrał
Dokładnie dwa tygodnie temu informowaliśmy, że piotrkowska firma ZiOM prawdopodobnie straci kontrakt na sprzątanie miasta. Dziś już wiadomo, kto od kwietnia będzie sprzątał ulice Piotrkowa Trybunalskiego.
ZiOM straci kontrakt na sprzątanie miasta?
Piotrkowska firma ZiOM prawdopodobnie straci kontrakt na sprzątanie miasta - dowiedziało się Radio Strefa FM. Aktualna umowa na utrzymanie czystości w Piotrkowie upływa z końcem marca. Dlatego ogłoszono przetarg, w którym wprawdzie ZiOM wystartował, przetarg jednak przegrał i będzie prawdopodobnie musiał pożegnać się z kontraktem. Mikołaj Chmielewski z Zarządu Dróg i Utrzymania Miasta nie chciał potwierdzić tych informacji.
Problem z oświetleniem ulicznym w Piotrkowie
W pólnocno-zachodniej części Piotrkowa wieczorem i w nocy nie świecą się lampy uliczne. Problem dotyczy m.in. ulic Kostromskiej, Dmowskiego czy Armii Krajowej.

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat