Artykuły do tagu: ZDiUM

Zabrakło pieniędzy. Jeszcze 0,5 mln na odśnieżanie
Akcja zima w Piotrkowie na przestrzeni ostatnich kilku lat pochłonęła miliony. Ile dokładnie?
Dodatkowe 1,5 mln złotych na łatanie tych samych dziur
Drogowcy intensywnie i w pocie czoła łatali Al. Armii Krajowej. Już kilka lat po solidnym remoncie tego odcinka dziury w jezdni były tak duże, że jeździło się tamtędy slalomem. Okazuje się, że naprawa tej drogi w tej chwili to wyrzucanie pieniędzy w błoto.
Zmiana firmy łatającej piotrkowskie drogi
Łódzką firmę Lambdar zastąpi konsorcjum firm Przedsiębiorstwo Robót Drogowych PEUK SA i Przedsiębiorstwo Robót Drogowo-Mostowych z Piotrkowa. Konsorcjum, kwotą 2 mln 558 tys zł, wygrało przetarg na wykonanie bieżących remontów ulic w tym roku.
Takimi ścieżkami do Europy nie dojedziemy
Środowisko rowerzystów już rok temu prosiło piotrkowski zarząd dróg o pilne zmiany na piotrkowskich ścieżkach rowerowych. - Błędne oznakowanie i irracjonalne sytuacje na skrzyżowaniach zmusiły nas do takiej reakcji – mówili przedstawiciele Piotrkowskiej Grupy Rowerowej. Ówczesny MZDiK i kierownik Ryszard Żak obiecali rychłe zmiany. Dzisiaj widać, że na obietnicach się skończyło.
Piotrkowskie drogi okiem kamery
Dziura na dziurze, pęknięcia i poprzeczne garby – to obraz piotrkowskich dróg. Kierowcy narzekają, pytają, dlaczego jest aż tak źle i czekają na lepsze czasy.
Piotrków: Z tych dróg niewiele zostanie
Dziura na dziurze, pęknięcia i poprzeczne garby – to obraz znacznej części al. Sikorskiego w Piotrkowie. Problem z jakością drogi zaczął się już kilka lat temu, kiedy zamarzająca woda zaczęła wypychać fragmenty wiekowej drogi ku górze. Kierowcy po każdych mrozach walczą jak na terenowych rajdach, chcąc uniknąć kolizji i niebezpieczeństwa. Doczekają się w końcu prawdziwych remontów, czy mogą liczyć tylko na klejenie dziur?
Matka wozi niepełnosprawnego na sankach
Na śnieg narzekają już nie tylko kierowcy, ale również piesi – zwłaszcza na przedmieściach Piotrkowa, gdzie - jak mówią – pługu nie uświadczysz. - Jesteśmy skazani sami na siebie. Tej zimy ani razu ul. Miedzianą pług nie przejechał. My sobie jakoś radzimy, ale sąsiedzi to dopiero mają ciężko... - opowiadają mieszkańcy Miedzianej.
Śnieg pada, drogowcy łatają dziury
Łatanie dziur na skrzyżowaniu Sikorskiego-Armii Krajowej-Piłsudskiego, na którym doszło dziś do karambolu z udziałem czterech pojazdów odbywa się na zlecenie Zarządu Dróg i Utrzymania Miasta w Piotrkowie.
Służby drogowe odśnieżają, mieszkańcy zasypują
Odśnieżona i czarna jezdnia została zasypana śniegiem przez jednego z mieszkańców.
Które ulice w Piotrkowie są nieodśnieżone?
Mieszkańcy Piotrkowa denerwują się, że nie wszystkie ulice w mieście są odśnieżone.
Do naszej redakcji co chwilę docierają sygnały o zalegającym śniegu.

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat