Artykuły do tagu: Wysypisko

Wyrzucił śmieci przy rzeczce. Zawstydzony od razu się przyznał
Dzięki zgłoszeniu w Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa policjanci ze Szczercowa odnaleźli dzikie wysypisko śmieci. Wkrótce ustalili ich właściciela. 28-latek, który wyrzucił odpady został ukarany mandatem. Jeszcze tego samego dnia posprzątał swoje wysypisko.
Śmieciowa bomba wybuchła przy torach PKP w Piotrkowie
Na terenie Piotrkowa Trybunalskiego wciąż spotkać można dzikie wysypiska. Teren przy torach kolejowych – okolice os. Targowa – wygląda jakby wybuchła tam śmieciowa bomba.
Śmieci na obrzeżach miasta
Strażnicy miejscy systematycznie patrolują w Piotrkowie te rejony, gdzie może dochodzić do nielegalnego wyrzucania odpadów. Co prawda liczba takich miejsc uległa zmniejszeniu, lecz w dalszym ciągu worki ze śmieciami lądują głównie na obrzeżach miasta i przy drogach wjazdowych.
Nielegalne wysypisko w gminie Moszczenica. Zatrzymano 6 mężczyzn
Policja zatrzymała 5 samochodów wypełnionych ponad 100 tonami odpadów, które miały być zrzucone do wyrobiska żwirowni w Lewkówce w gminie Moszczenica. Do zdarzenia doszło 3 października rano.

Część śmieci pochodząca z wcześniejszych transportów trafiła już na teren żwirowni i tam została przysypana ziemią. Zatrzymano 6 mężczyzn, którzy mogą mieć związek z nielegalnym procederem. Kolejne tony śmieci trafiłyby do wyrobisk żwirowni w powiecie piotrkowskim. Tak jednak się nie stało.
Mają problem z wysypiskiem
Gminne wysypisko przy ul. Cegielnianej w Moszczenicy w powstało w 1998 roku. Wraz z nim powinien też powstać tzw. fundusz rekultywacyjny, czyli gmina od 16 lat powinna odkładać pieniądze na to, aby w przyszłości było za co wysypisko zlikwidować. Powinna, ale z jakiegoś powodu tego nie zrobiła, dlatego dziś ma problem.
Region: Śmieci fruwają po Młynarach
Po wsi fruwają foliowe torebki. Bezpańskie psy rozszarpują worki z odpadami. Latem po okolicy rozchodzi się smród. Nikt nie marzy o tym, aby mieszkać przy wysypisku śmieci. Mieszkańcy wsi Młynary nie mają jednak wyboru. Właśnie tam znajduje się jedyne wysypisko w gminie Wolbórz.
Piotrków chce zrekultywować składowisko odpadów w Dołach Brzeskich z pieniędzy unijnych. Wniosek o dofinansowanie trafił już do Urzędu Marszałkowskiego - informuje Błażej Torański, rzecznik prasowy prezydenta Piotrkowa.
Piotrków: Dzikie wysypisko w centrum miasta
Kilkadziesiąt worków, porozrzucane butelki oraz inne odpady czyli dzikie wysypisko śmieci w centrum Piotrkowa.
Piotrków musi wywozić śmieci do składowisk oddalonych o kilkadziesiąt kilometrów, bo skończyły się możliwości wysypiska i w mieszkańców uderzają kolejne drastyczne pod-wyżki cen za wywóz odpadów. Tymczasem wiele wskazuje na to, że okoliczne prywatne kopalnie piasku mogą nielegalnie przyjmować odpady nawet spod Warszawy. Na trop śmieciowej afery wpadli reporterzy TVN Uwaga, podczas dziennikarskiego śledztwa, dotyczącego wywożenia śmieci na dziko przez warszawską firmę Bestja. Ślady doprowadziły do kopalni piasku Lewkówka, w gminie Moszczenica. Właściciel kopalni nie ma pozwolenia na prowadzenie takiej działalności. Sprawą zajęła się policja z komisariatu w Wolborzu.
Gigantyczne wysypisko śmieci u podnóża góry Kamieńsk, na której zimą odpoczywają narciarze, a latem rowerzyści - powinno przestać istnieć. Wojewódzki Sąd Administracyjny w Łodzi unieważnił uchwałę Rady Miejskiej w Kamieńsku, na mocy której osiem lat temu, na terenie górniczym powstało wysypisko odpadów.

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat