Artykuły do tagu: Wyspa

Flores - katolicka oaza wśród tysiąca wysp
Indonezja to największy kraj wyspiarski na świecie (ponad 17 tysięcy wysp), z najludniejszą populacją (ponad 260 milionów) i z największą liczbą wyznawców islamu. Wśród tych tysięcy wysp jedna zasługuje na wyróżnienie, określana jako najpiękniejsza i w dodatku katolicka. Flores - „wyspę kwiatów” dzieli godzina lotu od najpopularniejszej w Indonezji, turystycznej wyspy Bali. To wyjątkowe miejsce nie tylko dlatego, że przemysł turystyczny jeszcze tu nie dotarł, ale dlatego, że katolicyzm na wyspie wprowadzili misjonarze z Polski.
Piotrków wygrał walkę z wyspą
Miasta w Polsce zmagają się z bezrobociem, przestępczością czy z dziurami w drogach. Piotrków Trybunalski zmaga się z wyspą pływającą po Bugaju.

fot. as
Wyspa ponownie pływała po Bugaju
Złomiarze ukradli dwie stalowe liny, którymi piotrkowscy strażacy przycumowali dryfująca po jeziorze Bugaj wyspę. Porośnięta roślinnością ziemia ponownie rozpoczęła dryfowanie po jeziorze.
Akcja na Bugaju zakończona powodzeniem
Wczorajsza kilkugodzinna akcja zacumowania dryfującej wyspy na Bugaju, zakończyła się powodzeniem.
Strażacy walczą z pływającą wyspą
Na piotrkowskim jeziorze Bugaj strażacy próbują odciągnąć od spustu wodnego pływającą wyspę, która niebezpiecznie przybliżyła się do betonowej konstrukcji.

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat