Artykuły do tagu: Wyprawka

Gmina Czarnocin: Mała książka – wielki człowiek, czyli wyprawki dla najmłodszych czytelników
Gminna Biblioteka Publiczna w Czarnocinie zaprasza do wzięcia udziału w projekcie „Mała książka – wielki człowiek” – III edycja. W tym roku wyprawki czytelnicze będą wydawane wszystkim dzieciom pierwszy raz zapisanym w Gminnej Bibliotece Publicznej w Czarnocinie. Natomiast te dzieci, które brały udział w poprzednich akcjach kampanii „Mała książka - wielki człowiek” nadal zbierają naklejki.
Żołnierze organizują wyprawkę szkolną dla dzieci z Kosowa
"Zeszyty i kredki dla Kosowa" to nazwa akcji zainicjowanej przez żołnierzy siódmego batalionu 25. Brygady Kawalerii Powietrznej. Tomaszowscy wojskowi chcą skompletować szkolne wyprawki dla jak największej liczby dzieci zamieszkujących w Kosowie, gdzie jeszcze do niedawna trwała wojna domowa.
Kubuś otrzymał już swój pierwszy czek
Prezydent Piotrkowa przywitał pierwszego piotrkowianina urodzonego w 2019 roku. W środę w Powiatowym Centrum Matki i Dziecka Krzysztof Chojniak złożył wizytę Kubusiowi i jego mamie, wręczając im tradycyjnie drobne upominki.
Ile kosztuje wyprawka szkolna?
Za pasem wrzesień, a więc początek nowego roku szkolnego. Dzieciom ten czas kojarzy się z końcem letniego wypoczynku, a rodzicom z dodatkowymi wydatkami na wyposażenie pociech do szkoły.
Dla kogo dofinansowanie do wyprawki szkolnej?
Program „Wyprawka szkolna” - dofinansowanie na zakup podręczników – realizowany jest w Piotrkowie Trybunalskim również w tym roku. Mogą z niego skorzystać uczniowie: słabowidzący, niesłyszący, słabosłyszący, z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu lekkim, z niepełnosprawnością ruchową, w tym afazją, z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu umiarkowanym lub znacznym, z autyzmem, w tym zespołem Aspergera, z niepełnosprawnościami sprzężonymi.
Tornister pełen uśmiechów dzięki uczennicom szkoły w Babach
Szkolne Koło Caritas przy Szkole Podstawowej im. Janusza Korczaka w Babach, we współpracy z proboszczem parafii ks. Bogdanem Helińskim, kolejny raz przeprowadziło akcję „Tornister pełen uśmiechów”.
Wyprawka dla stu dzieci od PGE Dystrubucja
100 kolorowych tornistrów z wyprawkami trafiło do potrzebujących dzieci - głównie pierwszoklasistów - z piotrkowskich szkół. Wszystko to w ramach akcji "Energetyczny tornister"zorganizowanej przez PGE Dystrybucja.
Komu należy się szkolna wyprawka?
Choć wakacje jeszcze trwają, 1 września zbliża się nieuchronnie. Jak co roku powraca więc koszmar każdego rodzica – zakup szkolnych podręczników, który to wydatek do małych niestety nie należy.
Na każde dziecko czeka wyprawka
Kolorowy kocyk dla maluszka, a dla rodziców list gratulacyjny z okazji narodzin dziecka oraz pamiątkowe zdjęcie. Szpital Wojewódzki im. Mikołaja Kopernika w Piotrkowie dla wszystkich dzieci urodzonych w placówce przygotował specjalne wyprawki.
Około 2 tys. zł plus artykuły szkolne zakupione za 1500 zł równa się 200 wyprawek szkolnych dla dzieci i młodzieży z Piotrkowa i okolic. To bilans tegorocznej akcji “Wyprawka dla Żaka”. Już po raz kolejny Zarząd Rejonowy Polskiego Czerwonego Krzyża działający na terenie naszego miasta zorganizował i przeprowadził tę akcję charytatywną.

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat