Artykuły do tagu: Wyprawka

Zanim w domu pojawi się kot - co powinno znaleźć się w wyprawce?
Istnieje wielu zwolenników kotów. Wynika to przede wszystkim z wyjątkowego usposobienia tych zwierząt. Preferują one samotny tryb życia i zazwyczaj wybierają własne ścieżki. Posiadając w domu takie zwierzę nie ma się tak dużo obowiązków jak w przypadku psa. Koty są niemal samoobsługowe - nie trzeba wychodzić z nimi na spacery czy zajmować zabawą. Potrafią znaleźć sobie miejsce pod warunkiem, że zapewni się im ich własną przestrzeń.
Wyprawka dla pierwszej piotrkowianki urodzonej w 2021 roku
- Cieszymy się z każdego nowego życia i chcemy to podkreślić, honorując dziecko urodzone jako pierwsze w roku 2021 - powiedział prezydent Krzysztof Chojniak, wręczając wyprawkę w wysokości 2000 zł dla Natalii Sobczyk, czyli pierwszego obywatela naszego miasta urodzonego w tym roku. Wyprawkę oraz pamiątkowy album i list gratulacyjny odebrał dumny ojciec dziewczynki, który nie krył zaskoczenia i zadowolenia z wyróżnienia.
Gmina Czarnocin: Mała książka – wielki człowiek, czyli wyprawki dla najmłodszych czytelników
Gminna Biblioteka Publiczna w Czarnocinie zaprasza do wzięcia udziału w projekcie „Mała książka – wielki człowiek” – III edycja. W tym roku wyprawki czytelnicze będą wydawane wszystkim dzieciom pierwszy raz zapisanym w Gminnej Bibliotece Publicznej w Czarnocinie. Natomiast te dzieci, które brały udział w poprzednich akcjach kampanii „Mała książka - wielki człowiek” nadal zbierają naklejki.
Żołnierze organizują wyprawkę szkolną dla dzieci z Kosowa
"Zeszyty i kredki dla Kosowa" to nazwa akcji zainicjowanej przez żołnierzy siódmego batalionu 25. Brygady Kawalerii Powietrznej. Tomaszowscy wojskowi chcą skompletować szkolne wyprawki dla jak największej liczby dzieci zamieszkujących w Kosowie, gdzie jeszcze do niedawna trwała wojna domowa.
Kubuś otrzymał już swój pierwszy czek
Prezydent Piotrkowa przywitał pierwszego piotrkowianina urodzonego w 2019 roku. W środę w Powiatowym Centrum Matki i Dziecka Krzysztof Chojniak złożył wizytę Kubusiowi i jego mamie, wręczając im tradycyjnie drobne upominki.
Ile kosztuje wyprawka szkolna?
Za pasem wrzesień, a więc początek nowego roku szkolnego. Dzieciom ten czas kojarzy się z końcem letniego wypoczynku, a rodzicom z dodatkowymi wydatkami na wyposażenie pociech do szkoły.
Dla kogo dofinansowanie do wyprawki szkolnej?
Program „Wyprawka szkolna” - dofinansowanie na zakup podręczników – realizowany jest w Piotrkowie Trybunalskim również w tym roku. Mogą z niego skorzystać uczniowie: słabowidzący, niesłyszący, słabosłyszący, z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu lekkim, z niepełnosprawnością ruchową, w tym afazją, z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu umiarkowanym lub znacznym, z autyzmem, w tym zespołem Aspergera, z niepełnosprawnościami sprzężonymi.
Tornister pełen uśmiechów dzięki uczennicom szkoły w Babach
Szkolne Koło Caritas przy Szkole Podstawowej im. Janusza Korczaka w Babach, we współpracy z proboszczem parafii ks. Bogdanem Helińskim, kolejny raz przeprowadziło akcję „Tornister pełen uśmiechów”.
Wyprawka dla stu dzieci od PGE Dystrubucja
100 kolorowych tornistrów z wyprawkami trafiło do potrzebujących dzieci - głównie pierwszoklasistów - z piotrkowskich szkół. Wszystko to w ramach akcji "Energetyczny tornister"zorganizowanej przez PGE Dystrybucja.
Komu należy się szkolna wyprawka?
Choć wakacje jeszcze trwają, 1 września zbliża się nieuchronnie. Jak co roku powraca więc koszmar każdego rodzica – zakup szkolnych podręczników, który to wydatek do małych niestety nie należy.

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat