Artykuły do tagu: Wycieczka

Oglądali gigantyczne bakterie i owady
To był pierwszy wakacyjny wjazd zorganizowany przez GOKiS. 5 lipca dzieciaki z gminy Moszczenica wybrały się do Parku Mikrokosmos w Ujeździe.
Młodzież z Bujen oglądała samoloty F-16
Młodzież ze szkoły w Bujnach odwiedziła 32. Bazę Lotnictwa taktycznego w Łasku. Wyjazd miał związek z promocją nowych „lotniczych” kierunków kształcenia w ZSR CKP w Bujnach.
Uczniowie z ZSP nr 5 wrócili z Esslingen
Dwunastu uczniów z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 5 w Piotrkowie wyjechało do Esslingen (Niemcy). Uczniowie „Ekonomika” brali udział w wymianie młodzieży ze szkołą im. J. F. Kennedy'ego. Była to już siódma wyprawa do partnerskiej szkoły. Wymiana między szkołami trwa od 2004 r.
Turystyczny Rajd Rowerowy „Szlakiem klasztorów”
PTTK i piotrkowski CIT zapraszają na kolejną edycję Turystycznego Rajdu Rowerowego „Szlakiem klasztorów”. Tym razem uczestnicy będą mogli poznać kościół podominikański w Piotrkowie, dowiedzieć się kilku ciekawostek o piotrkowskich franciszkanach, a także odwiedzić ponorbertański klasztor obronny w Witowie oraz romańskie opactwo cystersów w Sulejowie Podklasztorzu.
Oglądali żółwie, grali w piłkę
Na piątkową wycieczkę (17 lipca) dzieci ze świetlic artystycznych MOK z Piotrkowa wybrały się do Ośrodka Szkolenia Służb Więziennych w Sulejowie.
Selfie z prehistorycznymi gadami? Tylko w Kołacinku
Jedna z hipotez głosi, że 66 mln lat temu na ziemię spadł ogromny meteoryt, który być może przyczynił się do wymarcia dinozaurów, które wtedy władały planetą. Są jednak miejsca, gdzie gady te można spotkać nadal.
Pijany kierowca chciał wieźć uczniów na wycieczkę
Nietrzeźwy kierowca autobusu wycieczkowego chciał wieźć kilkudziesięciu pasażerów z Bełchatowa do Wrocławia. Podróż uniemożliwili policjanci Wydziału Ruchu Drogowego bełchatowskiej komendy, przeprowadzając kontrolę przed wyjazdem.
Integrowali się na Krecie
Obchodzimy kolejne rocznice wejścia do UE, ale wciąż mało wiemy o narodach europejskich i ich codziennych problemach. Tę sytuację zmieniają projekty współpracy europejskiej realizowane przede wszystkim przez szkoły, ale też przez inne instytucje. Przykładem jest Szydłowskie Stowarzyszenie Pomocy Dzieciom, którego przedstawiciele wrócili właśnie ze spotkania na Krecie.
Spotkała się młodzież z partnerskich gmin
40 uczniów gimnazjum i szkół podstawowych gminy Wolbórz wzięło udział w X Spotkaniu Młodzieży Gmin Partnerskich Jabłonka - Wolbórz.
Gimnazjaliści pojechali w Góry Świętokrzyskie
59 uczniów Publicznego Gimnazjum w Wolborzu uczestniczyło w wyjeździe profilaktyczno-integracyjnym w Góry Świętokrzyskie. Dwa dni wytężonej aktywności fizycznej pozwoliły poznać swoje mocne i słabe strony oraz zintegrować się z klasą podczas zajęć.

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat