Artykuły do tagu: Wychowanie

Piotrkowskie przedszkola znów będą czynne
Rząd zezwolił na otwarcie przedszkoli już od 6 maja. By jednak właściwie przygotować je do przyjęcia dzieci, piotrkowscy urzędnicy postanowili zrobić to nieco później.
Klaps: skuteczna metoda wychowywania, czy wyraz bezsilności?
Prawie połowa Polaków akceptuje tzw. klapsa jako metodę wychowawczą. - To coś nie jest żadną metodą wychowawczą - grzmiał w radiowym Maglu rzecznik praw dziecka.
Święto Flagi w piotrkowskim przedszkolu
Uczucia patriotyczne i szacunek do symboli narodowych warto pielęgnować od najmłodszych lat. Wiedzą o tym także dzieci z Przedszkola Samorządowego nr 20 w Piotrkowie Trybunalskim, które przygotowały przedstawienie słowno-wokalne z okazji Święta Flagi.
Piotrkowska świetlica środowiskowa "Bartek" uruchomiła nowy oddział. "Promyk", bo tak się nazywa, ma służyć dzieciom z problemami i dysfunkcjami. Oferuje miejsce do nauki, ale też zabawy i integracji z rówieśnikami.
22.04.2016 08:30
Przepis na dobre dziecko
Przepis jest prosty. Należy wziąć miarkę troski, starannie wymieszać z uwagą i skupieniem, dodać do tego zaledwie szczyptę wiedzy. Byleby nie przedobrzyć, gdyż to zdominuje smak potrawy i uczyni ją niestrawną. Wystarczy ilość, która zmieści się na czubku noża. Wreszcie należy wymieszać wszystko z kilkoma pokaźnymi garncami konsekwencji i stanowczości. Na koniec wypiekać około dwadzieścia lat. Można nieco krócej pod warunkiem, że nie uchybimy proporcjom.
Dobre maniery w cenie, czy w odwrocie?
Kto wie, czym naprawdę są dobre maniery? Czy opłaca się dziś być dobrze wychowanym? No i co to naprawdę znaczy?

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat