Artykuły do tagu: WszystkichŚwiętych

„Noc Świętych” w Piotrkowie
Korowód świętych ponownie przeszedł ulicami Piotrkowa. Wydarzenie po raz kolejny zostało zorganizowane w przeddzień uroczystości Wszystkich Świętych. Hasłem tegorocznego wydarzenia są słowa św. Stanisława Kostki: „Do wyższych rzeczy jestem stworzony i dla nich winienem żyć”.
Piotrkowscy harcerze sprzątali groby
To wszystko w ramach akcji "Przypomnieć o Zapomnianych" zorganizowanej przez Związek Harcerstwa Polskiego. 27 października harcerze uporządkowali groby lokalnych bohaterów na cmentarzu wojskowym, zapalili znicze, zawiesili biało-czerwone wstęgi.
Wszystkich Świętych. Zmiany w organizacji ruchu
Tymczasowa organizacja ruchu jak co roku będzie obowiązywać w okolicach cmentarzy w Piotrkowie i powiecie.
W ten weekend większość z nas udaje się na cmentarz, aby odwiedzić groby swoich bliskich, przyjaciół czy znajomych. W ten sposób chcemy uczcić ich pamięć. Pogoda dopisuje, więc samochód spokojnie można zostawić w garażu lub na parkingu.
Wszystkich Świętych dniem zabawy?
W kulturze polskiej dzień Wszystkich Świętych to dzień zadumy i refleksji. W tym czasie, ze smutkiem myślimy o przemijaniu, śmierci oraz o bliskich, którzy od nas odeszli. Inaczej jest w kulturze romskiej. Oczywiście są wspomnienia zmarłych, ale wszystko odbywa się w duchu radości i świętowania.
27. kwesta na ratowanie zabytkowych grobów
Od piątku (31 października) do niedzieli (2 listopada) trwała 27. kwesta na rzecz ratowania zabytkowych nagrobków z piotrkowskich nekropolii. Kwestowali również piotrkowscy politycy.
Kierowcy! Trwa Akcja Znicz 2014
Już od kilku już dni w rejonach cmentarzy panuje wzmożony ruch. Wiele osób odwiedza i porządkuje groby bliskich. W tym okresie w sposób szczególny należy zadbać o swoje bezpieczeństwo.
Nic nie może wiecznie trwać... czyli dzieje piotrkowskich nekropolii
Gdzie istniał pierwszy piotrkowski cmentarz? W której części miasta chowano skazanych na stracenie wyrokiem Trybunału Koronnego? Ile nekropolii istniało w Piotrkowie zanim powstały cmentarze, na których dziś miejsce ostatniego spoczynku znajdują nasi bliscy?
Nie będzie problemu z dojazdem do cmentarzy
Kilka tygodni temu rozpoczęła się inwestycja związana z przebudową ulicy Rolniczej. Przed Wszystkimi Świętymi prace zostaną przerwane, by mieszkańcy mogli bez problemu dojechać do cmentarzy.
Komunikacja w okresie Wszystkich Świętych
W okresie Wszystkich Świętych, od pierwszego do trzeciego listopada, autobusy Miejskiego Zakładu Komunikacyjnego kursować będą według poniższych zasad.

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat