Artykuły do tagu: Woz

Kolejny przeciążony pojazd zatrzymany na ulicach Piotrkowa
O ponad 29 ton przeciążona była ciężarówka zatrzymana przez Inspekcję Transportu Drogowego w Piotrkowie. Tym razem przewożone było tzw. wozidło budowlane. Taki transport powinien być zabezpieczony przez pojazd pilotujący, którego tym razem zabrakło.
21.10.2019 09:00
Przeprowadzka
Czy czasem zdarza się nam sytuacja w której dostarczenie dużych gabarytów może być dla nas trudnością? Dzieje się tak często, kiedy nie posiadamy właściwego środka do przewozu. Myślimy dużo w takim momencie nad rozwiązaniem.
Z Piotrkowa bezpłatnie do Bolimowskiego Parku Krajobrazowego. Ruszyły zapisy!
Już w niedzielę 16 czerwca z dworca w Piotrkowie Trybunalskim o 8:00 wyruszy pociąg, który zawiezie podróżujących na stację Skierniewice-Rawki, skąd udadzą się oni pod opieką przewodników do Bolimowskiego Parku Krajobrazowego. Na miejscu zorganizowany zostanie piknik oraz konkursy.
Piotrkowski MOPR z rekordowym budżetem i wydatkami
Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w Piotrkowie opublikował sprawozdanie z działalności za 2016 rok. Tym, co zdecydowanie rzuca się w oczy jest wyraźny, bo ponad półtorakrotny, wzrost wydatków. Ponadto zwiększył się odsetek bezrobotnych pobierających pomoc z Ośrodka, a zmalały kwoty przeznaczone na zasiłki celowe i okresowe.
Nowy wykaz leków refundowanych
Od 1 maja 2017 roku obowiązuje nowy wykaz leków refundowanych, na którym znalazły się m.in. kolejne leki na chorych na stwardnienie rozsiane czy niewydolność serca. Seniorzy po 75 roku życia bezpłatnie dostaną np. nowe leki stosowane w nadciśnieniu. Zmieniają się ponadto niektóre programu lekowe.
Jakie zmiany w rozkładzie kolejowym?
Od najbliższej niedzieli wchodzi w życie korekta rozkładu jazdy na kolei. Przewozy Regionalne zapewniają, że w okolicach Piotrkowa i Radomska zmiany są niewielkie.
Piotrkowska
Zarząd Regionu Piotrkowskiego NSZZ "Solidarność" protestuje przeciwko planowanemu powołaniu Państwowej Inspekcji Bezpieczeństwa Żywności podlegającej Ministerstwu Rolnictwa.
Odkrywamy Piotrków nieznany: parowozownia
Usytuowana u zbiegu ulic Roosevelta i Towarowej piotrkowska parowozownia to jeden z charakterystycznych obiektów dzielnicy kolejowej. Wybudowana w 1923 roku na miejscu innej, znacznie mniejszej lokomotywowni, wysadzonej w powietrze w czasie I wojny światowej przez niemieckie oddziały, do 1964 roku liczyła 29 stanowisk do obsługi parowozów, ułożonych na planie wachlarza.
04.04.2015 11:00
Ile wydali na kampanię?
Choć od wyborów samorządowych minęły już ponad 4 miesiące, to dopiero teraz powoli zamyka się cała wyborcza procedura. Mija bowiem termin, kiedy komitety muszą się rozliczyć z wydatków na kampanię. Ile wydali na kampanię wyborczą kandydaci do naszego piotrkowskiego samorządu? Kogo trudno sprawdzić, kto zainwestował, a do Rady Miasta się nie dostał, i wreszcie kto nie chce pamiętać, ile kosztowało kandydowanie?
Będą zmiany organizacyjne w piotrkowskim OZPN?
Okręgowy Związek Piłki Nożnej w Piotrkowie przymierza się do zmian organizacyjnych. Wszystko po to, aby w przyszłym sezonie komunikacja pomiędzy klubami sportowymi, a centralą związku wyglądała lepiej.

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat