Artykuły do tagu: Wolontariat

Dom tymczasowy - wolontariat we własnym domu
(list do redakcji) Życie bezdomnych kotów nie jest usłane różami. Nękane chorobami, głodem, zmiennymi warunkami atmosferycznymi, często umierają na ulicy lub trafiają do przepełnionych przytulisk. Dla kota, który jest zwierzęciem terytorialnym, ceniącym sobie spokój i przestrzeń, schronisko i olbrzymia liczba innych zwierząt to bardzo trudna sytuacja. Dłuższy pobyt w takim miejscu z każdym dniem zmniejsza szansę na adopcję. Koty zapadają na choroby psychosomatyczne, popadają w depresję, odmawiają jedzenia, dziczeją, gasną i nierzadko umierają.
Miej kota na punkcie wolontariatu
Rok 2011 jest Europejskim Rokiem Wolontariatu. Skłania to niejednego z nas do zastanowienia się, czy przypadkiem nie drzemie w nas żyłka społecznikowska, czy nie należymy to tej grupy ludzi, którym poganie innym daje satysfakcję, radość i energię życiową.
Wracamy do sprawy tomaszowskiego schroniska. Konflikt miedzy przytuliskiem a Towarzystwem Miłośników i Opieki nad Zwierzętami przybiera coraz ostrzejszą formę.
Kilka pytań do "Kociej Mamy"
Minęły dwa miesiące odkąd rozpoczął swoją działalność piotrkowski oddział Fundacji Izy Milińskiej "Kocia Mama". Było to bardzo pracowite i udane osiem tygodni.
Niskorosłość - czyli zaburzenie wzrastania to choroba, którą zagrożonych jest coraz więcej dzieci.
Chodzą po zakupy, towarzyszą podczas spaceru, zajmują kolejkę u lekarza, czasami trzymają za rękę w trudnych chwilach. Wolontariusze swój czas poświęcają innym, nie oczekując w zamian zapłaty. Nie mają także wątpliwości, że warto pomagać.
“Iskierki” pomagają potrzebującym z Piotrkowa
Jest ich dwanaścioro, mają dwoje opiekunów i to właśnie oni pomagają im nieść pomoc innym. Mimo że mieszkają w gminie Tuszyn, to do Piotrkowa przyjeżdżają z pomocą. Tajemnicze "Iskierki" to dzieci - wolontariusze ze Szkoły Podstawowej im. Królowej Jadwigi w Wodzinie Prywatnym, które w tym roku po raz kolejny wzięły udział w akcji "Wigilia dla zwierzaka", przywożąc dziesiątki kilogramów karmy dla psów z piotrkowskiego schroniska.

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat