Artykuły do tagu: Wolontariat

Czy bajki, które czytamy dzieciom mogą mieć wpływ na ich wychowanie? Piotrkowskie Centrum Wolontariatu udowadnia, że tak. W czwartek o godzinie 8.30 w Bibliotece Pedagogicznej odbyło się kolejne spotkanie z cyklu "Bajki bez barier".
Zarejestruj się i pomóż innym!
Już 11-12 maja we wszystkich 75 hipermarketach Auchan w całej Polsce odbędą się Dni Dawcy Szpiku. Chętni będą mogli zarejestrować się do bazy Fundacji DKMS. Rejestracji będzie można dokonać również w piotrkowskim hipermarkecie.
Podsumowali Szlachetną Paczkę
Gala podsumowująca Szlachetną Paczkę odbyła się w piątek (23 lutego) w siedzibie Starostwa Powiatowego w Piotrkowie. Na spotkaniu podziękowano wolontariuszom za trud i poświęcenie w przygotowywaniu pomocy dla najbardziej potrzebujących rodzin.
58 rodzin cieszy się z prezentów
Finał ogólnopolskiej akcji Szlachetna Paczka odbył się po raz szósty w rejonie piotrkowskim. - To inicjatywa, która łączy wolontariuszy, darczyńców i wszystkich potrzebujących w mądrym pomaganiu - mówi lider, Oskar Kuliński.
Szczypiorniści wspierają Szlachetną Paczkę
Finał Szlachetnej Paczki już w najbliższy weekend, a do akcji włączyli się zawodniczki Piotrcovii oraz szczypiorniści Piotrkowianina.
Zanim pomogą, muszą zebrać drużynę
Konkretnie drużynę SuperW. Rusza siedemnasta edycja Szlachetnej Paczki - w tym roku po raz kolejny akcja charytatywna obejmie także Piotrków i powiat. Trwa nabór wolontariuszy.
Międzynarodowy Festiwal Wolontariatu w Piotrkowie
Piotrków Trybunalski po raz pierwszy gości Międzynarodowy Festiwal Wolontariatu.
W tym roku w Piotrkowie odbywa się w 3 strefach:
- HELP - remonty mieszkań osób w trudnej sytuacji życiowej, odnawianie pomieszczeń Pogotowia Opiekuńczego i TPD
- JUNIOR - zajęcia dla dzieci - podopiecznych świetlic środowiskowych
- SPORT - zajęcia sportowe i pokazy koszykarskie w szkołach
Tornister pełen uśmiechów dzięki uczennicom szkoły w Babach
Szkolne Koło Caritas przy Szkole Podstawowej im. Janusza Korczaka w Babach, we współpracy z proboszczem parafii ks. Bogdanem Helińskim, kolejny raz przeprowadziło akcję „Tornister pełen uśmiechów”.
Samba podczas przerwy – lekcje z wolontariuszkami z Chin i Brazylii w III LO
Do III Liceum Ogólnokształcącego przyjechały wolontariuszki AISEC. Organizacja powstała w 1948 roku. Liczy 90 tys. członków na świecie, 2400 współpracujących uniwersytetów oraz 126 krajów i regionów do których można wyjechać albo z których można pozyskać praktykanta czy wolontariusza. Studentki wybrały jednak Polskę, aby zebrać nowe doświadczenia.
Monika Chyla Wolontariuszem Roku 2015
Wolontariuszem Roku 2015 została Monika Chyla. - Myślę, że dobro do człowieka wraca, dlatego chcę pomagać i zawsze będę to robić – powiedziała tuż po odebraniu statuetki.

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat