Artykuły do tagu: Wolborz

Msza za Ojczyznę, kwiaty pod pomnikiem dla Marszałka Piłsudskiego oraz koncert Plateau, tak przebiegały uroczystości 100-lecia odzyskania niepodległości w Wolborzu.
100 przedszkolaków zaśpiewało hymn
Narodowy Hymn zaśpiewało blisko 100 przedszkolaków pod pomnikiem Marszałka Józefa Piłsudskiego w Wolborzu.
Zespół Plateau wystąpi w Wolborzu
11 listopada w Wolborskim Centrum Kultury gratka dla fanów muzyki. O 17:30 rozpocznie się tam koncert zespołu Plateau.
KOM-WOL w Wolborzu buduje nowoczesną siedzibę
Trwają prace wykończeniowe w nowym budynku gminnej spółki KOM-WOL. W nowoczesnym budynku znajdzie się park maszynowy oraz biuro obsługi klienta. Przeprowadzka spółki ze starych baraków przy ul. Kitowicza do nowoczesnego, ekologicznego budynku, zasilanego gazem, nastąpi w przyszłym roku.
Rozśpiewane dzieciaki z gminy z Wolbórz
W Przedszkolu Samorządowym w Wolborzu już po raz czwarty odbył się Przegląd Piosenki Przedszkolnej „Rozśpiewane Przedszkolaki". W konkursie, który zorganizowano 26 października wzięły udział 6-latki ze Szkoły Podstawowej w Komornikach, Stowarzyszenia na Rzecz Szkoły w Proszeniu, Domowego Przedszkola w Wolborzu i Przedszkola Samorządowego w Wolborzu.
Dużo zieleni na nowym parkingu w Wolborzu
Nowe nasadzenia zieleni pojawiły się na terenie nowego parkingu za Urzędem Miejskim w Wolborzu. O zieleń zadbał jeden z radnych, który zaprojektował i podarował nasadzenia.
Łoś zdemolował dom w Wolborzu
Niedziela 21 października. Godzina 10.00. Nagle do domu w Wolborzu wpada łoś i kompletnie je demoluje. Mieszkająca w nim kobieta jest w takim szoku, że następnego dnia trafia do szpitala.
Hubertus w Bogusławicach
Tradycyjny Hubertus i pogoń za lisem odbyły się w sobotę w Stadzie Ogierów w Bogusławicach. Dla gości zaśpiewał Michał Wiśniewski z zespołem Ich Troje. Mimo chłodnej aury publiczność dopisała. Ponad 1000 osób podziwiało umiejętności jeździeckie uczestników pogoni za lisem.
Dwieście lat, pani Stanisławo!
Urodziła się 19 października 1918 roku. Stanisława Latocha, mieszkanka wsi Brudaki w gm. Wolbórz, obchodziła setne urodziny. Życzenia złożył jubilatce burmistrz Wolborza. Urodzinowy obiad (na 80 osób!) poprzedziła msza święta w kolegiacie, koncelebrowana przez księdza Eugeniusza Kacperskiego z parafii w Chrustach Nowych, członka rodziny jubilatki.
Piotr Łysoń i Andrzej Jaros pewni wygranej?
W tegorocznych wyborach samorządowych w gminie Ręczno i Wolborzu o fotel włodarza stara się tylko jeden kandydat. W gminie Ręczno startuje Piotr Łysoń, natomiast w Wolborzu Andrzej Jaros. Czy to oznacza, że kandydujący obecni włodarze mogą już czuć się zwycięzcami?

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat