Artykuły do tagu: Wolborz

4 godziny temu, 07:55
Gala MMA w Wolborzu za nami
Na widowni blisko 1000 osób, najlepsi zawodnicy w swoich kategoriach. Tak wyglądała pierwsza w regionie Gala MMA, która odbyła się w Wolborzu.
Zakład przeszkadza wolborzanom?
Część mieszkańców ulic Kitowicza i Reymonta w Wolborzu znajdujących się w bezpośrednim sąsiedztwie zakładu Fadrew Komponenty - w którym produkuje się półfabrykanty dla przemysłu meblarskiego - skarży się na nadmierny hałas i zapylenie związane z jego funkcjonowaniem.
Zobaczyli Wolbórz z lotu ptaka
Członkowie Wolborskiego Towarzystwa Kultury i Turystyki, znani w regionie z organizowania rowerowych wycieczek, tym razem z nieco innej perspektywy oglądali Wolbórz.
Marszałek przyjechał do Wolborza
Popiersie Marszałka Józefa Piłsudskiego stanęło na postumencie zlokalizowanym na pl. Jagiełły w Wolborzu. Uroczyste odsłonięcie pomnika odbędzie się 14 października.
Szczerbiec Wolbórz i Włókniarz Moszczenica grają dalej
Poznaliśmy ćwierćfinalistów Pucharu Polski. W IV rundzie tych rozgrywek na szczeblu okręgu piotrkowskiego swoje mecze wygrały zespoły z Wolborza i Moszczenicy, które pokonały czwartoligowców.
Wojewódzka inauguracja roku szkolnego w Wolborzu
W Szkole Podstawowej im. Władysława Jagiełły w Wolborzu odbyła się w poniedziałek wojewódzka inauguracja roku szkolnego.
Dożynki gminno-parafialne w Wolborzu
Dożynkowy korowód zaczął ustawiać się na placu Jagiełły przed południem. Następnie wszyscy ruszyli w kierunku kolegiaty, by tam uczestniczyć w dziękczynnej mszy świętej. Tak rozpoczęły się dożynki w gminie Wolbórz.
W niedzielę dożynki w Wolborzu
W niedzielę (2 września) za tegoroczne plony dziękować będą rolnicy z gminy Wolbórz. O godz. 11.30 z placu Jagiełły do wolborskiej kolegiaty wyruszy korowód dożynkowy. Następnie odprawiona zostanie dziękczynna msza święta.
29.08.2018 19:12
Dożynki w Wolborzu
W niedzielę 2 września w Wolborzu odbędą się Dożynki Gminno – Parafialne. Początek o 11:30.
Oddawali krew i rozmawiali o bezpieczeństwie
Policjant z komisariatu w Wolborzu i wójt gminy Czarnocin wspólnie zorganizowali zbiórkę krwi. Zgłosiło się 21 osób, zebrano ponad 5 litrów krwi.

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat