Artykuły do tagu: Wojewoda

Profesor Adamczyk nadal w grze o fotel wojewody
Wkrótce poznamy nowego wojewodę łódzkiego. Decyzję w sprawie wyboru podejmie premier Beata Szydło w porozumieniu z Mariuszem Błaszczakiem, ministrem spraw wewnętrznych i administracji.
Uchodźcy z Syrii i Erytrei nie trafią do Piotrkowa
Uchodźcy nie trafią do naszego miasta. W odpowiedzi na pismo wojewody, tutejszy piotrkowski magistrat nie wyraził zgody na przyjęcie obcokrajowców.
Profesor piotrkowskiej uczelni kandydatem na wojewodę
Prof. Arkadiusz Adamczyk z piotrkowskiej filii UJK jest kandydatem na wojewodę łódzkiego – donosi dzisiejszy „Dziennik Łódzki”.
Czy uchodźcy trafią do Łódzkiego?
Jeśli Polska określi limity przyjęcia uchodźców z Syrii, to znajdzie się dla nich miejsce także w województwie łódzkim - powiedziała wojewoda łódzki Jolanta Chełmińska. Według deklaracji do naszego kraju może trafić ponad 2 tysiące uchodźców.
Izba Rolnicza Województwa Łódzkiego skierowała do wojewody łódzkiego pismo w sprawie suszy. - W ostatnim czasie warunki pogodowe, w tym wysokie temperatury, niska ilość opadów spowodowały, że w województwie łódzkim występują znamiona suszy, również glebowej - czytamy w piśmie.
Banaszek jednak straci mandat?
Jeśli Paweł Banaszek nadal chce walczyć o pozostanie radnym Rady Miasta Piotrkowa, musi złożyć skargę kasacyjną do NSA. Wojewódzki Sad Administracyjny w Łodzi oddalił bowiem zażalenie piotrkowskiego samorządowca na decyzję wojewody łódzkiego i tym samym podtrzymał jej stanowisko w sprawie wygaszenia mandatu radnego. Wyrok jest nieprawomocny.
Wojewoda pochwaliła samorząd
- Chyba żaden samorząd w województwie łódzkim nie jest tak zaawansowany we wdrażaniu systemu e-PUAP, jak ten z Piotrkowa Trybunalskiego - powiedziała wojewoda łódzki, Jolanta Chełmińska podczas spotkania z prezydentem Piotrkowa.
Radny będzie musiał radzić sobie sam
Rada Miasta nie zaskarży decyzji wojewody o wygaszeniu mandatu Pawła Banaszka. Radny będzie musiał radzić sobie sam.
Jolanta Chełmińska wygasiła mandat radnego
Wojewoda łódzki - Jolanta Chełmińska wygasiła mandat radnego piotrkowskiej Rady Miasta - Pawła Banaszka.
- Trudno mi się do decyzji wojewody odnieść - tak decyzję Jolanty Chełmińskiej w sprawie wezwania Rady Miasta Piotrkowa do wygaszenia mandatu Pawła Banaszka komentuje sam zainteresowany.

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat