Artykuły do tagu: Wojewoda

Wojewoda wzywa prezydenta Chojniaka do przestrzegania prawa
Wojewoda Łódzka Jolanta Chełmińska potwierdziła nieprawidłowości, których dopuścił się prezydent miasta Piotrkowa w związku z przyjęciem inicjatywy referendalnej organizowanej przez Piotrkowską Inicjatywę Obywatelską w celu odwołania prezydenta i Rady Miasta.
Kpt Głowacki z Piotrkowa odbierze Krzyż Kawalerski
Kapitan Józef Głowacki z Piotrkowa odbierze Krzyż Kawalerski Orderu Odrodzenia Polski nadany przez prezydenta Rzeczpospolitej z rąk wojewody Jolanty Chełmińskiej.
Wojewódzki Sąd Administracyjny uchylił decyzję służb wojewody łódzkiego w sprawie uchylenia uchwały dotyczącej przekształcenia Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Młodzieżowy Ośrodek Socjoterapeutyczny w Łękawie.
Pożar kosztował gminę 90 tysięcy złotych
W ubiegłym tygodniu strażacy z pięciu powiatów gasili wielki pożar magazynów w Zelowie. Akcja zakończyła się kilka dni po wybuchu pożaru.
To pewne. IV LO i SP10 zmieniają siedziby
Sprawa przesądzona. IV liceum Ogólnokształcące i Szkoła Podstawowa nr 10 w Piotrkowie zmienią siedziby.
Jaka decyzja w sprawie piotrkowskich szkół?
Powracamy do sprawy piotrkowskiej „dziesiątki” i czwartego liceum.
Kleszczowian czekają wcześniejsze wybory?
Najbogatszą gminę w Polsce najprawdopodobniej czekają przedterminowe wybory wójta.
Piotrków: Prezydent nie może przenieść szkół?!
Uchwały w sprawie zmiany siedzib Szkoły Podstawowej nr 10 i IV Liceum Ogólnokształcącego w Piotrkowie są nieważne. - Nie można przenieść ani SP 10, ani IV LO - tak obecny stan prawny oceniają służby nadzoru wojewody. Co na to służby prezydenta? Czy Szkołę Podstawową nr 10 czeka likwidacja?
Czipowanie nieprawne - uchwała zaskarżona
Jakiś czas temu dzięki jednemu z mieszkańców Piotrkowa (dopiero wtedy!) służby prawne wojewody łódzkiego dopatrzyły się uchybień w uchwale piotrkowskiej Rady Miasta dotyczącej regulaminu utrzymania czystości i porządku na terenie Piotrkowa, a dokładnie fragmentu mówiącego o czipowaniu psów (podobno niezgodnego z Konstytucją). Czy właśnie rozpoczęła się szermierka na paragrafy?
Region: Wizyta wicewojewody łódzkiego
Bezpieczeństwo, zarządzanie kryzysowe, ochrona przeciwpożarowa i wsparcie ze strony województwa to główne tematy rozmów z wicewojewodą łódzkim Krystyną Ozgą.

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat