Artykuły do tagu: Wniosek

Wniosek o przeprowadzenie referendum w sprawie odwołania prezydenta Piotrkowa został złożony po raz drugi. Pod inicjatywą referendalną podpisało się 17 osób.
- Apelujemy do rolników, aby nie zwlekali ze złożeniem wniosku o dopłaty bezpośrednie, czasu jest bowiem coraz mniej - przypominają przedstawiciele Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa.
Stowarzyszenie Demokratyczne namawia do referendum
- To skandal, że do referendum nie dojdzie – krytykuje naganną działalność Krajowego Biura Wyborczego Stowarzyszenie Demokratyczne, które wcześniej poparło działania Piotrkowskiej Inicjatywy Obywatelskiej.
Wniosek o referendum w sprawie odwołania prezydenta złożony
Komitet Referendalny złożył wniosek o przeprowadzenie referendum w sprawie odwołania prezydenta i Rady Miasta. Podpisało się pod nim prawie 100 osób.
Piotrkowskie firmy ogłaszają upadłość
Upadają drobni i średni przedsiębiorcy w Piotrkowie. 33 wnioski o ogłoszenie upadłości wpłynęły do października tego roku do piotrkowskiego sądu. Na razie ogłoszono 8 upadłości, w tym jedną konsumencką. Ten rok jest zdecydowanie trudniejszy. W ubiegłym sąd ogłosił jedynie 5 upadłości.
Trybunalski gród miastem upadłych firm?
- Upadłość to niewypłacalność firmy. Firma nie staje się dłużnikiem dlatego, że chce - mówi Wiesław Jan Rogalski, doktor nauk ekonomicznych w Uniwersytecie Jana Kochanowskiego w Piotrkowie. - Władze samorządowe powinny się zastanowić nad pewnymi działaniami, żeby wspomagać funkcjonujące na rynku firmy - dodaje.
Ponad 20 pracowników w Piotrkowie było w tym roku zatrudnionych do prac interwencyjnych.
Radny składa podziękowania urzędnikom
Wykosili trawę, naprawili ulicę i ścieżki rowerowe. - Widok prac jakie wykonywano, po moich prośbach we wnioskach, poważnie zagroził mojemu „stanowi pozytywnego niezadowolenia” - mówi radny Jan Dziemdziora.
Ścisk i tłok w czasie dni targowych w autobusach MZK linii nr 6 to problem wielu mieszkańców. Dlaczego właśnie ta linia jest tak „zatłoczona”? Sprawą zainteresował się radny Jan Dziemdziora.
Czy Grzegorz Adamczyk straci mandat radnego?
Czy Grzegorz Adamczyk - wicestarosta powiatu piotrkowskiego straci mandat radnego? Taki wniosek do przewodniczącego rady powiatu piotrkowskiego złożył jeden z mieszkańców Piotrkowa. W uzasadnieniu pisma czytamy, że Grzegorz Adamczyk pełni funkcję wiceprezesa Okręgowego Związku Piłki Nożnej w Piotrkowie, a ten prowadzi działalność z wykorzystaniem mienia powiatu.

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat