Artykuły do tagu: Wiosna

Najwyższy czas posprzątać Piotrków
Wiosna coraz bliżej, pora więc pomyśleć o porządkach – w domu, ogrodzie i… ulicach naszego miasta. O tym ostatnim pomyśleli strażnicy miejscy.
Rozprawią się z Marzanną
Piotrkowski PTTK zaprasza do udziału w Pieszym Rajdzie „Topienie Marzanny – Powitanie Wiosny”. Zapisy trwają do 17 marca, a sama impreza odbędzie się 18 marca.
Słodycze, zakupy i dobre towarzystwo – panaceum na przedwiosenną chandrę
Słodycze, zakupy i spędzanie czasu z bliskimi – to według Polaków najlepsze sposoby poprawienia humoru. Gdzie można znaleźć doskonałe panaceum na przedwiosenną chandrę? Naturalnie w centrach handlowych. Dlatego Focus Mall Piotrków Trybunalski zaprasza wszystkich, którzy doświadczają zimowego obniżenia nastroju i chcieliby już poczuć odrobinę wiosennej energii, do spróbowania słodkich przyjemności, skorzystania z gorących niespodzianek i poszukiwania wiosennych inspiracji.
W sobotę rozpoczynają sezon
Piotrkowscy motocykliści rozpoczynają sezon. Na najbliższą sobotę zaplanowali więc mszę święta, paradę motocykli i festyn rodzinny.
Sezon na bezmyślność rozpoczęty. Strażacy znów apelują
Piotrkowscy strażacy znowu mają pełne ręce roboty, rozpoczął się bowiem sezon na wypalanie traw. To bezmyślne postępowanie może doprowadzić do tragedii. W kraju już kilka osób straciło życie podczas wypalania traw.
Z soboty na niedzielę śpimy godzinę krócej
Przypominamy, że w nocy z soboty na niedzielę pośpimy o godzinę krócej.
Sezon grypowy w toku jak się chronić, jak leczyć?
Wirus AH1N1 został stwierdzony w naszym województwie. Zachorował 24-letni mężczyzna z powiatu piotrkowskiego oraz 6-letnia dziewczynka z Łodzi. Sezon zachorowań na grypę potrwa u nas jeszcze do kwietnia. Natomiast szczyt zachorowań przypada właśnie na okres od stycznia do marca.

Grypa (influenza) jest chorobą wirusową, a zakażenie AH1N1 (tzw. „świńska grypa”), ale także innymi ortomyksowirusami powodować może niebezpieczne powikłania. Jak powszechnie wiadomo wirusy przenoszą się drogą kropelkową podczas kaszlu i kichania. Lekarze zalecają szczepienia jako najlepszy środek profilaktyczny. Nawet jeżeli zachorujemy po szczepieniu choroba ta może mieć łagodniejszy przebieg i można dzięki nim uniknąć powikłań. Jej objawy ustępują zwykle po 3 – 7 dniach, ale uczucie rozbicia i słabości po przebytej chorobie może się utrzymywać do 2 tygodni.
Pierwszy dzień astronomicznej wiosny
Dziś o 5:30 rozpoczęła się astronomiczna wiosna.
Zostało kilka dni do wiosny
Tylko 8 dni pozostało do rozpoczęcia astronomicznej wiosny. Dzień trwa już 11 godzin i 33 minuty.
Juwenalia 2015 już w tym tygodniu
W poniedziałek (11 maja) rozpoczyna się w Piotrkowie Wiosna Żaków 2015. Rozkład imprez i koncertów na plakacie.

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat