Artykuły do tagu: Wiosna

W sobotę rozpoczynają sezon
Piotrkowscy motocykliści rozpoczynają sezon. Na najbliższą sobotę zaplanowali więc mszę święta, paradę motocykli i festyn rodzinny.
Sezon na bezmyślność rozpoczęty. Strażacy znów apelują
Piotrkowscy strażacy znowu mają pełne ręce roboty, rozpoczął się bowiem sezon na wypalanie traw. To bezmyślne postępowanie może doprowadzić do tragedii. W kraju już kilka osób straciło życie podczas wypalania traw.
Z soboty na niedzielę śpimy godzinę krócej
Przypominamy, że w nocy z soboty na niedzielę pośpimy o godzinę krócej.
Sezon grypowy w toku jak się chronić, jak leczyć?
Wirus AH1N1 został stwierdzony w naszym województwie. Zachorował 24-letni mężczyzna z powiatu piotrkowskiego oraz 6-letnia dziewczynka z Łodzi. Sezon zachorowań na grypę potrwa u nas jeszcze do kwietnia. Natomiast szczyt zachorowań przypada właśnie na okres od stycznia do marca.

Grypa (influenza) jest chorobą wirusową, a zakażenie AH1N1 (tzw. „świńska grypa”), ale także innymi ortomyksowirusami powodować może niebezpieczne powikłania. Jak powszechnie wiadomo wirusy przenoszą się drogą kropelkową podczas kaszlu i kichania. Lekarze zalecają szczepienia jako najlepszy środek profilaktyczny. Nawet jeżeli zachorujemy po szczepieniu choroba ta może mieć łagodniejszy przebieg i można dzięki nim uniknąć powikłań. Jej objawy ustępują zwykle po 3 – 7 dniach, ale uczucie rozbicia i słabości po przebytej chorobie może się utrzymywać do 2 tygodni.
Pierwszy dzień astronomicznej wiosny
Dziś o 5:30 rozpoczęła się astronomiczna wiosna.
Zostało kilka dni do wiosny
Tylko 8 dni pozostało do rozpoczęcia astronomicznej wiosny. Dzień trwa już 11 godzin i 33 minuty.
Juwenalia 2015 już w tym tygodniu
W poniedziałek (11 maja) rozpoczyna się w Piotrkowie Wiosna Żaków 2015. Rozkład imprez i koncertów na plakacie.
Sobota i niedziela będą znakomite. Potem ochłodzenie
Weekend zapowiada się bardzo ciepło, ale w przyszłym tygodniu przyjdzie ochłodzenie. O tym, jaka pogoda czeka nas podczas najbliższych dni mówił na antenie Strefy FM Zdzisław Cyganiak, obserwator przyrody.
Weekend Wiosennych Promocji w Focus Mall
Takiego wydarzenia nie mogą ominąć fani mody i miłośnicy zakupów! W sobotę i niedzielę 18 - 19 kwietnia galeria Focus Mall zaprasza na Weekend Wiosennych Promocji.
Wrócił bocian, wróciła zima
Do Piotrkowa kilka dni temu przyleciał już pierwszy bocian, który upatrzył sobie gniazdo na słupie przy ul. Świerczów. Wraz z powrotem bociana wróciła do nas... zima. Zdaniem ornitologów, przylot "pierwszych" bocianów zapowiada zazwyczaj krótkotrwałe pogorszenie pogody.

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat