Artykuły do tagu: WieżaCi¶nień

W Piotrkowie będzie pokaz fajerwerków
Piotrków powita Nowy Rok pokazem sztucznych ogni. Tradycyjnie o północy w okolicach wieży ci¶nień odbędzie się kilkuminutowy pokaz.
Deja vu, czyli pomysł na wieżę ci¶nień
Pomysły na sensowne wykorzystanie nieczynnej od dziesi±tków lat piotrkowskiej wieży ci¶nień pojawiaj± się regularnie co kilka lat. I tak jak się pojawiaj±, tak i znikaj±. Do czasu, kiedy komu¶ nowy (stary) pomysł nie wpadnie do głowy.
W ¶rodę najnowszy
W najnowszym numerze „Tygodnia Trybunalskiego” m.in. o tym, sk±d przy ul. Kostromskiej w Piotrkowie wzięły się… lisy.
Powstanie punkt widokowy na wieży ci¶nień?
Przy ul. Rzecznej w Piotrkowie Trybunalskim powstanie Central Park? Na wieży ci¶nień będzie punkt widokowy? Między innymi takie pomysły zgłosili piotrkowianie w ramach Budżetu Obywatelskiego 2019.
Wracamy do tematu, czyli kawiarnia w wieży ci¶nień
Minęło 5 lat, pora więc powrócić do tematu kawiarni w wieży ci¶nień. Kawiarni, restauracji czy innej działalno¶ci, która ożywi najbardziej charakterystyczny obiekt naszego miasta. Dlaczego musieli¶my czekać aż tyle?
O północy fajerwerki z wieży ci¶nień
Kolejny rok w Piotrkowie Trybunalskim nie zostanie zorganizowany miejski Sylwester. Musimy zadowolić się fajerwerkami z wieży ci¶nień.
Koniec
Wygl±da na to, że to koniec sklepu z "upominkami" położonego niedaleko wieży ci¶nień. Dowiedzieli¶my się, że 1 wrze¶nia upływa okres wypowiedzenia umowy najmu i wła¶ciciel - co już potwierdził - odbiera go najemcy.
Odkrywamy Piotrków nieznany - tajemnice wieży ci¶nień
Nie ma piotrkowianina, który nie znałby tej budowli. Wysoka na 33 metry, usytuowana na wzniesieniu Łysiec, na terenie dawnego ogrodu kolejowego, góruje nad ¶ródmie¶ciem Piotrkowa od 1926 roku. Wieża ci¶nień wybudowana przez amerykańsk± firmę Ulen & Co. stała się w pewnym stopniu symbolem miasta. Co kryje w swym wnętrzu ta na co dzień niedostępna przeciętnemu piotrkowianinowi budowla? Jaki widok rozpo¶ciera się z jej dachu? OdpowiedĽ na te pytania w najnowszych filmie z cyklu „Odkrywamy Piotrków nieznany..."
Wieża ci¶nień wymagała poprawek
Odmalowanie cokołu i usunięcie kilku drobnych pęknięć. Wyremontowana w 2008 roku wieża ci¶nień w Piotrkowie wymagała kilku drobnych poprawek.
Wieża ci¶nień sypie się ludziom na głowy
Stara, zabytkowa, piękna. Szkoda tylko, że zaniedbana i doszczętnie zniszczona. Dzi¶ zamiast ozdabiać dopiero co wyremontowany przez wspólnotę mieszkaniow± piotrkowski “Pekin”, szpeci zadbane podwórko. Z kolejowej wieży ci¶nień przy ul. Roosevelta w Piotrkowie od lat odpada tynk. Czy kto¶ uratuje niszczej±cy zabytek?

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat