Artykuły do tagu: Wieża Ci¶nień

Budowa wieży ci¶nień – archiwalne zdjęcia
Prezentujemy archiwalne zdjęcia z budowy piotrkowskiej wieży ci¶nień, symbolu miasta, stoj±cego w dawnym Ogrodzie Kolejowym. Seria zdjęć przedstawia obiekt w różnych etapach budowy – od przygotowywania podłoża pod fundamenty, postawienia zbiornika, po prace murarskie na najwyższych poziomach wznoszonej wieży. Na zdjęciach widoczni s± zarówno mistrzowie kielni, jak i grupa inżynierów nadzoruj±cych ich prace.
Konkurs na zagospodarowanie terenów wokół wieży ci¶nień odwołany
W zwi±zku z panuj±cym w kraju stanem zagrożenia epidemicznego odwołany został konkurs „Nasza Nowa Przestrzeń” organizowany dla szkół ponadpodstawowych przez Pracownię Planowania Przestrzennego.
Jakie pomysły na zagospodarowanie terenów wokół wieży ci¶nień maj± słuchacze Strefy FM?
Niedawno przedstawiciele Urzędu Miasta w Piotrkowie Trybunalskim zaproponowali piotrkowskim uczniom by podpowiedzieli im jak zagospodarować teren wokół wieży ci¶nień. Zorganizowali w tym celu konkurs pn. "Nasza nowa przestrzeń" z pul± nagród w wysoko¶ci 10 tys. zl. Temat zagospodarowania tego obszaru poruszyli też we wtorek prowadz±cy magazyn Magiel w Strefie FM Piotrków.
Piotrkowscy uczniowie pomog± zagospodarować teren wokół wieży ci¶nień
„Nasza nowa przestrzeń", to konkurs, który polega na stworzeniu autorskiego planu zagospodarowania przestrzennego terenów pomiędzy wież± ci¶nień a piotrkowskim dworcem PKS. Zainicjowano go w poniedziałek w Mediatece 800-lecia. Uczestnicy konkursu, czyli piotrkowscy uczniowie, musz± odpowiedzieć na następuj±ce pytania: Czego brakuje w centrum miasta, a czego jest za dużo? Jak powinna wygl±dać przestrzeń publiczna? Jak zagospodarować wieżę ci¶nień? Podczas spotkania omówiono kwestię opracowywania planu zagospodarowania przestrzennego w rejonie ulic: Roweckiego-Grota, Polskiej Organizacji Wojskowej i J. Słowackiego. Najlepsze koncepcje zostan± nagrodzone, na ten cel przeznaczono 10 tysięcy złotych.
Młodzież przedstawi pomysły na wieżę ci¶nień
„Nasza nowa przestrzeń”, to konkurs, który polega na stworzeniu autorskiego planu zagospodarowania przestrzennego terenów pomiędzy wież± ci¶nień a dworcem PKS. Jest on skierowany do młodzieży, która musi odpowiedzieć na trzy pytania. Jedno z nich dotyczy piotrkowskiej wieży ci¶nień.
Wieża ci¶nień wreszcie dostępna dla turystów?
Nie chc± wydzierżawiać, nie chc± sprzedać, chc± zagospodarować, na razie tylko nie wiadomo, w jaki sposób. Wiadomo za to, że wieża ci¶nień ma być atrakcj± turystyczn±, a tym, jak sprawić, by odżyła zajmie się CIT.
Skwer przy wieży ci¶nień będzie mieć nazwę
„Kolejowej Grupy Sabotażowej Orzeł" – tak± nazwę wybrano dla skweru usytuowanego u zbiegu ulic Słowackiego i Polskiej Organizacji Wojskowej w Piotrkowie Trybunalskim.
Jest już ogłoszony przetarg na wykonanie elewacji zabytkowej piotrkowskiej wieży ci¶nień. Termin składania ofert to 27 marca i tego dnia nast±pi również ich otwarcie.

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat