Artykuły do tagu: Więźniowie

Praca dla więźniów. Piotrkowski areszt szuka kontrahentów
Areszt Śledczy w Piotrkowie Trybunalskim szuka zewnętrznych kontrahentów zainteresowanych uruchomieniem produkcji na terenie jednostki przy Wroniej. W ramach programu "Praca dla więźniów" kontrahent zatrudniający skazanych może liczyć na wiele korzyści.
Pracujący więźniowie w piotrkowskim Areszcie Śledczym
Piotrkowski Areszt Śledczy umożliwia przebywającym tam więźniom pracę, co pozwala im pokryć koszty swojego utrzymania bądź też spłacić długi. W Piotrkowie Trybunalskim jest spora grupa osadzonych, którzy korzystają z możliwości podjęcia pracy.
W przeprowadzce biblioteki pomogą wolontariusze i więźniowie?
Każdy będzie mógł pomóc w przeprowadzce Miejskiej Biblioteki Publicznej z ul. Jerozolimskiej do nowej siedziby na placu Pofranciszkańskim. Dyrekcja placówki chce prosić o pomoc nie tylko czytelników, ale też osadzonych w Areszcie Śledczym w Piotrkowie. Każda para rąk się przyda, bo do przeniesienia jest 200 tysięcy książek, roczników czasopism, kaset, ikonografii…
Piotrkowscy skazani będą pracować dla nowego kontrahenta
Kolejni więźniowie będą mogli pracować nie opuszczając aresztu. Piotrkowski Areszt Śledczy podpisał umowę z nowym zewnętrznym kontrahentem.
Więźniowie pobierają nauki
Na terenie piotrkowskiego więzienia trwa kurs zawodowy przyuczający skazanych do zawodu brukarza.
Osadzeni z aresztu w Piotrkowie, będą oglądać wystawy i uczestniczyć w wykładach przygotowanych przez łódzki oddział IPN-u. Więźniowie poznają między innymi metody działania służb PRL-u.
POLSKA Dziennik Łódzki dotarł do ściśle tajnych dokumentów z Aresztu Śledczego w Piotrkowie Trybunalskim.
Piotrków: Siedzą, pracują, zarabiają
Pracujący więzień nie może zarabiać mniej niż wynosi płaca minimalna – tak orzekł kilka dni temu Trybunał Konstytucyjny. Trybunał stwierdził, że przepis pozwalający płacić więźniom połowę stawki minimalnej narusza art. 65 Konstytucji RP, który nie przewiduje wyjęcia żadnej grupy spod przepisów o płacy minimalnej. Wyrok TK wejdzie w życie za rok.

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat