Artykuły do tagu: WSA

Będą skargi na nocną prohibicję?
Czy lokalni przedsiębiorcy będą składać skargi na funkcjonującą w Piotrkowie nocną prohibicję? Przypomnijmy, w mieście wprowadzono zakaz sprzedaży alkoholu w godzinach od 23 do 6.
04.11.2018 14:03
Piotrkowianie głosują
Rozpoczęła się II tura wyborów samorządowych 2018. Już w niedziele mieszkańcy zadecydują kto zostanie włodarzem Piotrowa, czy będzie to Marlena Wężyk-Głowacka z Koalicji Obywatelskiej czy Krzysztof Chojniak z Razem dla Piotrkowa.
Część pieniędzy na rewitalizację trafi do Sulejowa
Sulejów otrzyma od Urzędu Marszałkowskiego 1 milion 650 tysięcy zł na rewitalizację zabytkowego centrum miasta - taka deklaracja padła podczas nadzwyczajnej sesji Sejmiku Województwa Łódzkiego. Burmistrz Wojciech Ostrowski zapowiedział jednak, że będzie walczył o więcej pieniędzy.
Sąd przyznał rację Sejmikowi
Konfliktu o władzę w Wojewódzkim Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi część dalsza. WSA stwierdził bowiem, że Wojewoda Łódzki kwestionując zmiany w statucie WFOŚiGW i uchylając uchwałę Sejmiku złamał prawo. Tymczasem Rada Nadzorcza funduszu nie czekając na decyzję Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego odwołała stary zarząd i powołała nowy, jednoosobowy.
Radnego powinna uspokoić rodzina?
Wojewódzki Sąd Administracyjny w Łodzi oddalił skargę Wojewody Łódzkiego w sprawie uchwalenia regulaminu Sejmiku Samorządowego. Sprawa ma związek z konfliktem podczas jednej z sesji przewodniczącego Marka Mazura z PSL i radnego Michała Króla z PiS.
Sejmik przegrał przed WSA w Łodzi
Wojewódzki Sąd Administracyjny w Łodzi oddalił wczoraj skargę Sejmiku Województwa Łódzkiego na rozstrzygnięcie nadzorcze wojewody łódzkiego Zbigniewa Raua, stwierdzające nieważność uchwały Sejmiku Wojewódzkiego w sprawie stosowania się do orzeczeń Trybunału Konstytucyjnego. Sejmik Województwa Łódzkiego w swojej uchwale zadeklarował stosowanie się do wszystkich, również nieopublikowanych, wyroków TK.
Radni spotkali się w trybie nadzwyczajnym
W poniedziałek w Urzędzie Miejskim w Sulejowie odbyła się nadzwyczajna sesja Rady Miejskiej. Co było powodem ponadprogramowego spotkania radnych?
Banaszek jednak straci mandat?
Jeśli Paweł Banaszek nadal chce walczyć o pozostanie radnym Rady Miasta Piotrkowa, musi złożyć skargę kasacyjną do NSA. Wojewódzki Sad Administracyjny w Łodzi oddalił bowiem zażalenie piotrkowskiego samorządowca na decyzję wojewody łódzkiego i tym samym podtrzymał jej stanowisko w sprawie wygaszenia mandatu radnego. Wyrok jest nieprawomocny.

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat