Artykuły do tagu: WOSP

08.05.2018 06:17
Zamiast wyroku w zawieszeniu - tzw. klaps penitencjarny. Skazani za drobne przestępstwa mieliby na 15 dni trafić do więzienia. To nowy pomysł Ministerstwa Sprawiedliwości.
Odwołani prezesi sądów w Piotrkowie i regionie
Zbigniew Ziobro, szef resortu sprawiedliwości odwołał we wtorek prezesów sądów: w Piotrkowie, Radomsku i Tomaszowie Mazowieckim. W ich miejsce powołani zostali nowi.
19.01.2017 08:35
Nowy bat na złodziei
Od 400 zł kradzież ma być uznawana za przestępstwo. To nowy pomysł Ministerstwa Sprawiedliwości. Jego przedstawiciel przedstawiał plan w radiowym Maglu.
Prokuratorzy przeszli na emeryturę
Rząd wciela w życie zmiany w wymiarze sprawiedliwości. Kilka dni temu parlament przyjął ustawę o prokuraturze, która łączy (ponownie) stanowiska prokuratora generalnego i ministra sprawiedliwości. Zmiany nastały również u nas. Pięcioro prokuratorów z naszego regionu postanowiło przejść na emeryturę.
Tor łyżwiarski będzie modernizowany
Jeszcze w tym roku rozpoczną się prace związaną z przebudową tomaszowskiego toru łyżwiarskiego. Ministerstwo Sportu i Turystyki uwzględniło w planie rocznym na ten rok dofinansowanie inwestycją kwotą 2,5 mln złotych.
Ponad 152 tysiące złotych - Piotrków pobił rekord!
Piotrków kolejny raz pobił własny rekord. Do puszek z serduszkiem wrzuciliśmy o ponad 20 tysięcy złotych więcej niż w zeszłym roku. Podczas XX finału mieszkańcy miasta i powiatu zebrali 152 tysiące 579 złotych. Mimo kryzysu, piotrkowianie nie zawiedli.
Piotrków: 470 wolontariuszy wyszło w miasto
Orkiestra gra już 20 lat. Piotrków również, chociaż z przerwami… - Było chyba dwa lata posuchy. Kiedyś zbierano pieniądze do worków. Pierwszy finał w Piotrkowie robili harcerze, mieli swój sztab w budynku Hawany - wspomina Tomek Balcerek, szef sztabu Orkiestry w naszym mieście.
Piotrkowski WORD: Tłumy gotowych do egzaminu
Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Piotrkowie po raz kolejny przyłączył się do Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Każdy, kto wrzuci do puszki chociażby symboliczną złotówkę, może dziś zdać próbny egzamin na prawo jazdy. Już o 10.00 gotowych do zmagań na placu manewrowym było kilkadziesiąt osób.
Dziś (niedziela) cała Polska, również Piotrków, zbiera pieniądze na zakup najnowocześniejszych urządzeń dla ratowania życia wcześniaków oraz pomp insulinowych dla kobiet ciężarnych z cukrzycą.
Narodowy Bank Polski po raz kolejny gra razem z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy i emituje niezwykłe monety upamiętniające XX Finał Orkiestry.

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat