Artykuły do tagu: WHO

7 kwietnia to Światowy Dzień Zdrowia. Podziękujmy pielęgniarkom i położnym
7 kwietnia, jak co roku obchodzimy Światowy Dzień Zdrowia, upamiętniający rocznicę powstania Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) w 1946 roku. Jest to jedno z najważniejszych wydarzeń w świecie zdrowia publicznego, które ma na celu zwrócenie uwagi na problemy zdrowotne społeczeństw na świecie. Tematem przewodnim i hasłem tegorocznego Światowego Dnia Zdrowia jest "Wsparcie pielęgniarek i położnych".
Ekspert: już 20 min. marszu dziennie może zmniejszyć ryzyko depresji
Już około 20 minut szybkiego marszu dziennie może zmniejszyć ryzyko wystąpienia depresji o 22 proc. - przypomina psycholog zdrowia Mateusz Banaszkiewicz z okazji Ogólnopolskiego Dnia Walki z Depresją, który obchodzimy 23 lutego. Tymczasem z ogólnopolskich badań przeprowadzonych w 2019 r. wynika, że co piąty mieszkaniec Polski nie spaceruje nawet przez 10 minut w tygodniu.
Sporty drużynowe, czyli jak połączyć aktywność fizyczną i życie towarzyskie
Światowa Organizacja Zdrowia (World Health Organization, WHO) zaleca regularną aktywność fizyczną, jako jedną z podstawowych metod zapobiegania chorobom cywilizacyjnym. Sumienne podejmowanie wysiłku znacznie zmniejsza ryzyko rozwoju choroby niedokrwiennej serca, nadciśnienia tętniczego, cukrzycy typu 2, nadwagi, otyłości i wielu chorób nowotworowych.
Zabijają ponad 7 mln ludzi rocznie!
Każdego roku papierosy zabijają ponad 7 milionów ludzi, z czego blisko 900 tysięcy to osoby niepalące umierające z powodu biernego palenia. 31 maja obchodzić będziemy Światowy Dzień bez Tytoniu. Tematem tegorocznych obchodów jest „Tytoń i choroby serca”.
Dziś Światowy Dzień bez Tytoniu
31 maja obchodzimy Światowy Dzień bez Tytoniu. Światowa Organizacja Zdrowia postanowiła, że w tym roku obchody będą odbywać się pod hasłem „Tytoń - zagrożenie dla rozwoju”.
350 milionów osób na świecie choruje na depresję
Jak co roku 7 kwietnia obchodzimy Światowy Dzień Zdrowia. Światowa Organizacja Zdrowia postanowiła, że tematem przewodnim obchodów będzie tym razem problem depresji i chorób psychicznych. „Depresja – porozmawiajmy o niej” to także hasło całorocznej kampanii ogłoszonej przez WHO.
Miasta regionu wśród najbardziej zanieczyszczonych w Europie
33 polskie miasta znalazły się wśród 50 najbardziej zanieczyszczonych miast w Europie – wynika z raportu Światowej Organizacji Zdrowia. Te dane opublikował właśnie brytyjski FINALCIAL TIMES. Niestety wśród tych miast są Opoczno i Tomaszów Mazowiecki. Niedobrze jest też w Piotrkowie.
Wiedzieć więcej o cukrzycy
Zwiększenie wiedzy o cukrzycy to główny cel Światowej Organizacji Zdrowia w 2016 roku. Wiedzę o chorobie chce też rozpowszechniać piotrkowski sanepid. Światowy Dzień Zdrowia obchodzić będziemy w tym roku (7 kwietnia) pod hasłem „Pokonaj cukrzycę!”
Dziś (7 kwietnia) obchodzimy Światowy Dzień Zdrowia. W tym roku przebiegać on będzie pod hasłem “Walcz z lekoopornością. Brak działań dziś - brak możliwości leczenia jutro”.

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat