Artykuły do tagu: Wójt

Bez przeszkód rozstrzygane są kolejne przetargi na terenie gminy Grabica. Gmina realizuje inwestycje zgodnie z przyjętym planem. Już dziś może się pochwalić wybudowaniem drogi w miejscowości Dziwle za 300 tysięcy złotych. Kolejna umowa na budowę drogi między Grabicą i Lubonią jest już podpisana.
Niebawem z krajobrazu Gorzkowic zniknie stary magazyn GS-u. Budynek od lat niszczeje i nie nadaje się do remontu. Władze gminy postanowiły rozebrać ruderę, a na pustym placu utworzyć miejsca parkingowe.
Rada Gminy w Rozprzy przychyliła się do wniosku wójta Ryszarda Witka o zmianie planu zagospodarowania przestrzennego w Niechcicach. Dotyczy to kilku wsi, m.in. miejscowości Gieski, Biała Róża, Wola Niechcicka Stara. Jest to powierzchnia ponad 200 hektarów. Obecnie grunty należą do Agencji Nieruchomości Rolnych.
Niechcice (gminie Rozprza) zyskały w ostatnim okresie, na centralnej działce komunalnej, miejsca parkingowe i park. Jest to efekt prośby kierowanej do władz gminy przez mieszkańców oraz księdza proboszcza.
W Bagnie gmina Rozprza rozpoczęta została budowa nowej drogi o nawierzchni bitumicznej.
Gmina Rozprza wzbogaciła się o kolejną jednostkę Ochotniczej Straży Pożarnej. Grupa mieszkańców Ignacowa, po zebraniu założycielskim z udziałem wójta i jednocześnie prezesa Zarządu Gminnego OSP Ryszarda Witka oraz Przewodniczącego Rady Tomasza Odrzywoła postanowiła utworzyć swoją jednostkę.
Białkowice – Gazomia. Już wkrótce te miejscowości połączy nowa droga. Obecnie, jak przekazał nam wójt Moszczenicy Bogusław Lech, trwają ostatnie prace.
To wszystko już wkrótce zniknie z dróg gminy Rozprza. Uzupełnianiem i naprawą odcinków gruntowych zajęła się specjalistyczna firma, która zdaniem wójta Ryszarda Witka przykłada się do zadania.
Mają już projekt oraz stosowne pozwolenia, a wkrótce ogłoszą przetarg na realizację zadania. Władze Moszczenicy na ostatni guzik dopięły inwestycję, jaką jest budowa kanalizacji w miejscowościach Baby i Kiełczówka. Jak podkreśla wójt Bogusław Lech, część Bab jest już skanalizowana, zatem czas na rozbudowę sieci.
Co roku ponad 20 bezrobotnym osobom Urząd Gminy w Rozprzy umożliwia zatrudnienie. Przez pół roku wykonują one prace związane z utrzymaniem porządku na terenie gminy.

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat