Artykuły do tagu: Uszczyn

Mieszkańcy Uszczyna będą walczyć z głośnym samolotem
Mamy dosyć tego hałasu, chcemy zlikwidować uciążliwość, z którą cały czas żyjemy. Jest to złe, szkodliwe i powinno być zakazane, tak problem z samolotem Skyvan przedstawiają mieszkańcy Uszczyna, którzy skarżą się na na dokuczliwy hałas samolotu zrzucającego skoczków nad piotrkowskim lotniskiem. W piątek w tamtejszej Szkole Podstawowej odbyło się w tej sprawie spotkanie.
Dzień dziecka na sportowo. Uszczyn Duathlon Kids
W zmaganiach sportowych zorganizowanych w sobotę wzięło udział ponad 120 zawodników w różnych kategoriach wiekowych. Najmłodsi, startowali w biegu na 300 metrów oraz w rowerowej konkurencji sprawnościowej na płycie boiska. Starsi juniorzy mieli do pokonanie trasę biegową 300 m, jazdę rowerem 2600 m i ponownie bieg na 300 m. Tak kategoria okazała się najliczniejsza i wzbudziła wiele emocji wśród samych zawodników jak i licznie zgromadzonych kibiców. Organizatorem III edycji zawodów Uszczyn Duathlon Kids jak zawsze było Piotrkowskie Stowarzyszenie Triathlonu Tri Aktywny Piotrków.
III Uszczyn Duathlon Kids już w sobotę
Kolejna edycja imprezy Uszczyn Duathlon Kids odbędzie się już w najbliższą sobotę, 1 czerwca. Uczestnicy tradycyjnie będą się ścigać pieszo i na rowerach,
na kilku dystansach.
Pożar składowiska odpadów w Ruszczynie
W miejscowości Ruszczyn w gminie Kamieńsk doszło do pożaru składowiska odpadów. Na miejscu działają zastępy straży pożarnej z całego regionu.
W Uszczynie znów zagrali w tenisa stołowego
Turniej w tenisa stołowego już po raz trzeci został zorganizowany w Uszczynie. Mieszkańcy gminy Sulejów już od soboty mogli uczestniczyć w zawodach powalczyć o nagrody.
Dzieci z Sulejowa przekazały maskotki policjantom
Najmłodsi mieszkańcy gminy Sulejów wręczyli piotrkowskim policjantom maskotki. Dzieci ze Żłobka Samorządowego i Szkoły Podstawowej nr 2 w Sulejowie oraz Szkoły Podstawowej w Uszczynie zbierały pluszaki, by wesprzeć szczytną akcję, w ramach której wsparcie otrzymają najmłodsi uczestnicy zdarzeń drogowych i ofiary przemocy domowej.
Kobiety z naszego regionu uczciły stulecie praw wyborczych kobiet
Mieszkanki wsi Uszczyn i Poniatów uczciły stulecie praw wyborczych kobiet. 28 listopada 1918 r. Polki otrzymały bierne i czynne prawo wyborcze. Z okazji 100-lecia tego wydarzenia, kobiety z naszego regionu, spotkały się w niedziele przed lokalem wyborczym, aby zrobić pamiątkowe zdjęcia.
Co określa wartość kobiety w Tadżykistanie?
Odpowiedź na to i inne pytania usłyszały uczestniczki spotkania jakie odbyło się we wtorek w sali OSP w Uszczynie. Prowadziła je Martyna Kwiatkowska, która od 2009 roku wielokrotnie przebywała w tej byłej republice ZSRR.
Kolejny Netuno Uszczyn Duathlon za nami
Ponad 150 osób wystartowało w drugiej edycji Netuno Uszczyn Duathlon Kids. Impreza odbyła się w sobotę 2 czerwca.
Kolejny duathlon w Uszczynie już nie tylko dla dzieci
W ubiegłym roku na starcie stanęli tylko najmłodsi, tym razem rywalizowali również dorośli, w sobotę w Uszczynie odbyła się druga edycja imprezy Netuno Uszczyn Duathlon, podczas której ścigało się ponad 100 osób.

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat