Artykuły do tagu: Uszczyn

Co dalej z budową nowego ujęcia wody w gminie Sulejów?
Problem z dostępnością do wody w gminie Sulejów trwa od lat, zwłaszcza w okolicach Uszczyna i Poniatowa. Kiedy się to zmieni? Gdy władze gminy wybudują nowe ujęcie wody w Uszczynie. By jednak to zrobić Sulejów musi dojść do porozumienia z Piotrkowem w sprawie dzierżawy terenu. Bez tego budowa nie ruszy.
Koniec problemów z wodą w gminie Sulejów
Nowoczesne ujęcie wody w Uszczynie - na realizację tej inwestycji czekają przede wszystkim mieszkańcy zachodniej części gminy. Obecnie korzystają m.in. z wody dostarczanej z piotrkowskiego ujęcia, ale z powodu suszy i szybkiego rozwoju osiedli mieszkaniowych w tej części gminy, okresowo występuje niedobór wody. W Urzędzie Miejskim trwają intensywne prace, podpisano już umowę z projektantem nowego ujęcia wody w Uszczynie.
Pożar kotłowni w Uszczynie
Cztery zastępy straży pożarnej brały udział w akcji gaszenia pożaru kotłowni budynku jednorodzinnego w Uszczynie.
02.02.2020 16:18
PUK pograli w PING-ponga
Około 100 osób uczestniczyło w kolejnym turnieju tenisa stołowego PING PUK jaki odbył się w sobotę w sali OSP w Uszczynie. W zawodach mogli wziąć udział przede wszystkim mieszkańcy Poniatowa, Podkałku, Uszczyna i Korytnicy (stąd część nazwy). Ale organizatorzy przygotowali też osobną kategorię dla osób z innych miejscowości.
31.01.2020 09:20
Ping-Puk po raz czwarty
Czwarta edycja turnieju tenisa stołowego Ping-Puk odbędzie się w sobotę, 1 lutego w sali OSP w Uszczynie. W turnieju mogą wziąć udział mieszkańcy miejscowości Uszczyn, Poniatów, Podkałek i Korytnica.
Pożar w Uszczynie. Palił się budynek gospodarczy
Sześć zastępów straży pożarnej brało udział w akcji gaśniczej pożaru budynku gospodarczego przy ul. Krawieckiej w Uszczynie. Do zdarzenia doszło we wtorek wieczorem. Ogień pojawił się około 20.40.
Mieszkańcy Uszczyna będą walczyć z głośnym samolotem
Mamy dosyć tego hałasu, chcemy zlikwidować uciążliwość, z którą cały czas żyjemy. Jest to złe, szkodliwe i powinno być zakazane, tak problem z samolotem Skyvan przedstawiają mieszkańcy Uszczyna, którzy skarżą się na na dokuczliwy hałas samolotu zrzucającego skoczków nad piotrkowskim lotniskiem. W piątek w tamtejszej Szkole Podstawowej odbyło się w tej sprawie spotkanie.
Dzień dziecka na sportowo. Uszczyn Duathlon Kids
W zmaganiach sportowych zorganizowanych w sobotę wzięło udział ponad 120 zawodników w różnych kategoriach wiekowych. Najmłodsi, startowali w biegu na 300 metrów oraz w rowerowej konkurencji sprawnościowej na płycie boiska. Starsi juniorzy mieli do pokonanie trasę biegową 300 m, jazdę rowerem 2600 m i ponownie bieg na 300 m. Tak kategoria okazała się najliczniejsza i wzbudziła wiele emocji wśród samych zawodników jak i licznie zgromadzonych kibiców. Organizatorem III edycji zawodów Uszczyn Duathlon Kids jak zawsze było Piotrkowskie Stowarzyszenie Triathlonu Tri Aktywny Piotrków.
III Uszczyn Duathlon Kids już w sobotę
Kolejna edycja imprezy Uszczyn Duathlon Kids odbędzie się już w najbliższą sobotę, 1 czerwca. Uczestnicy tradycyjnie będą się ścigać pieszo i na rowerach,
na kilku dystansach.
Pożar składowiska odpadów w Ruszczynie
W miejscowości Ruszczyn w gminie Kamieńsk doszło do pożaru składowiska odpadów. Na miejscu działają zastępy straży pożarnej z całego regionu.

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat