Artykuły do tagu: UrzadSkarbowy

Nie będzie prądu w Urzędzie Skarbowym w Piotrkowie
W najbliższy piątek, 1 czerwca w Urzędzie Skarbowym w Piotrkowie nastąpi przerwa w dostawie prądu. Pracownicy nie będą mieli dostępu do systemu informatycznego, przez co nie będzie można sprawdzić danych podatników czy wystawić zaświadczeń. Usterka ma występować w godzinach 7 - 15.
Zapominalscy są wśród nas
Ostatniego dnia kwietnia minął termin składania rocznych zeznań podatkowych. Wciąż jednak do piotrkowskiego Urzędu Skarbowego zgłaszają się osoby, które o tej istotnej dość sprawie zapomniały. Jak się tłumaczą?
Ostatni dzwonek na złożenie PIT-a
W poniedziałek, 30 kwietnia, mija termin składania deklaracji podatkowych. PIT za 2017 rok możemy rozliczyć elektronicznie, przy pomocy odpowiednich formularzy, bądź ręcznie. Spóźnialscy muszą się liczyć z karami.
Rozlicz się z fiskusem w Focus Mall
Urzędnicy Urzędu Skarbowego pomagają piotrkowianom wypełnić zeznanie podatkowe i przesłać je drogą elektroniczną. Z ich wsparcia można skorzystać w sobotę, 7. kwietnia, w godzinach 12-20 w galerii Focus Mall.
Skarbówka wzywa... młode małżeństwa
Urząd Skarbowy w Tomaszowie Mazowieckim będzie prowadził rozmowy z młodymi małżeństwami. Chodzi o namierzenie nieuczciwych przedsiębiorców, którzy świadczą usługi związane z organizacją wesel i ich oprawą, a nie odprowadzają od swojej działalności podatku. Niewykluczone, że podobną akcję przeprowadzi piotrkowski Urząd Skarbowy, jednak jego pracownicy nie chcieli nam udzielić informacji na ten temat, twierdząc, że są one tajne.
Udogodnienia dla podatników
Termin składania rocznych zeznań podatkowych upływa ostatniego dnia kwietnia. Coraz więcej mieszkańców naszego regionu rozlicza się drogą elektroniczną, do czego zresztą namawiają sami urzędnicy. Są też inne udogodnienia.
02.02.2018 06:47
Jak rozliczać bitcoiny?
Bitcoin - najpopularniejsza kryptowaluta świata. Mimo że wirtualna, to jednak trzeba się z niej rozliczać w realu. Jak?
Nowe obowiązki dla VAT-owców
Od stycznia każdy podatnik VAT jest zobowiązany do przekazywania informacji podatkowych w formie elektronicznej za pomocą jednolitych plików kontrolnych. Plik JPK to zestaw informacji o zakupach i sprzedaży, który wynika z ewidencji VAT za dany okres. Dotąd używali go tylko właściciele dużych, średnich i małych przedsiębiorstw, teraz obowiązek został rozszerzony na każdego podatnika.
Nowe obowiązki dla drobnych przedsiębiorców
Od 1 stycznia 2018 każdy VAT-owiec będzie musiał składać pliki jpk, które będą zawierały wszystkie faktury przychodowe i kosztowe. I ta ewidencja trafi do Ministerstwa Finansów, gdzie będzie analizowana. Piotrkowska skarbówka organizuje szkolenia, które ułatwią małym firmom wypełnianie tych plików.
Trzy Urzędy Skarbowe z woj. łódzkiego wyróżnione
Już po raz 15. przedsiębiorcy wybrali najbardziej profesjonalne i przyjazne urzędy skarbowe. Wśród 70-ciu wyróżnionych znalazła się „Skarbówka” w Bełchatowie.

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat