Artykuły do tagu: UrzadMiasta

Uszkodziłeś auto, wjeżdżając w dziurę? Walcz o odszkodowanie!
Uszkodziłeś auto przez dziurę w drodze? Pamiętaj, że możesz ubiegać się o odszkodowanie. Jeśli sytuacja miała miejsce na terenie Piotrkowa, każdy poszkodowany może złożyć skargę do piotrkowskiego magistratu lub bezpośrednio do Zakładu Dróg i Utrzymania Miasta, który jest zarządcą tych terenów.
Referaty magistratu przeprowadzają się na Szkolną
Kolejne referaty zajmujące się obsługą mieszkańców przenoszą się na ul. Szkolną 28. - Poprawiamy obsługę naszych mieszkańców i pozostałych klientów magistratu. Zmodernizowany budynek zapewni lepszy komfort załatwiania urzędowych spraw – mówi Bogdan Munik, sekretarz miasta, zaznaczając, że obiekt jest dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych.
Rodziny patologiczne z większą szansą na mieszkanie?
Czy w Piotrkowie Trybunalskim rodziny, w których na porządku dziennym jest przemoc i nadużywanie alkoholu mają większe szanse na przydział mieszkania? Zdaniem naszego czytelnika jeden z przedstawicieli piotrkowskiego Urzędu Miasta przekazał mu właśnie takie informacje.
Zamontowano 20 czujników jakości powietrza w Piotrkowie
- Od kilku dni w Piotrkowie działa 20 czujników jakości powietrza. Rozlokowane są na obszarze całego miasta i rejestrują stężenie pyłów zawieszonych PM2.5 oraz PM10 (tzw. smog). Dodatkowo czujniki rejestrują takie parametry, jak: aktualna temperatura, wilgotność względna powietrza oraz ciśnienie atmosferyczne – informuje piotrkowski Urząd Miasta.
ONR wykreślony z grona partnerów Pikniku Niepodległościowego
Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych skrytykował piotrkowski magistrat za umieszczenie na plakacie promującym sobotni Piknik Niepodległości loga Obozu Narodowo-Radykalnego. W czwartek logo z plakatu zniknęło, a Urząd Miasta podkreślił, że ta organizacja nie była i nie jest w gronie współorganizatorów wydarzenia.
Na placu Litewskim jednak pojawiły się ławki
Mimo zapowiedzi urzędników piotrkowskiego magistratu, że po zakończeniu inwestycji na placu Litewskim nie będzie tam ławek, te zostały jednak zamontowane. To efekt protestu mieszkańców i naszej interwencji.
Krzysztof Chojniak faworytem bukmacherów
Jedna z firm bukmacherskich wystawiła zakłady specjalne związane z wyborami samorządowymi. Jej klienci mogą obstawiać zwycięzców wyborów samorządowych w siedmiu polskich miastach. Obok Warszawy, Łodzi, Wrocławia czy Gdańska jest też Piotrków Trybunalski.
Biało-czerwone drzewa na Cmentarnej w Piotrkowie
Chodzi oczywiście o słupki postawione w miejscach po ściętych drzewach. Niektórzy żartują, że to element obchodów 100-lecia odzyskania niepodległości.
Pamiętaj o zawarciu umowy
Urząd Miasta przypomina, że 31 sierpnia br. mija termin złożenia (w celu weryfikacyjnym) ponownego wniosku o zawarcie umowy najmu z miastem na lokal mieszkalny lub socjalny.
Nie będzie tarasu widokowego na wieży ciśnień w Piotrkowie
W czwartek w Urzędzie Miasta zebrali się członkowie Komisji ds. Budżetu Obywatelskiego, którzy opiniowali wszystkie projekty. Z 15 pomysłów, 3 zostały ocenione negatywnie, a z jednego pomysłodawca zrezygnował sam. Jednym z odrzuconych projektów jest ten dotyczący zagospodarowania piotrkowskiej wieży ciśnień.

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat