Artykuły do tagu: Urzędnicy

Wspólnie posprzątają sulejowską Polankę
W ramach akcji Sprzątanie Świata 2020 pracownicy Urzędu Miejskiego w Sulejowie, jednostek organizacyjnych i placówek oświatowych posprzątają tzw. JOR Polanę i brzegi Pilicy przy Polance. - Zachęcamy do przyłączenia się do tej akcji uczniów naszych szkół oraz ich rodziców – mówią urzędnicy z Sulejowa.
Czy urzędnicy z Piotrkowa będą respektować orzeczenia Trybunału Konstytucyjnego?
Ani Piotrków Trybunalski, ani inne większe miasta z naszego regionu nie dołączą do listy tych, które popierają działania Trybunału Konstytucyjnego. Łódzcy radni przyjęli za to apel, w którym wskazują, że orzeczenia TK mają moc powszechnie obowiązującą i są ostateczne. Jakiego prawa trzymać się będą urzędnicy z piotrkowskiego magistratu? W tej sprawie interpelację złożyła radna Marlena Wężyk-Głowacka.
Ile kilometrów mogą wyjeździć urzędnicy?
Od 50 do nawet 200 kilometrów miesięcznie mogą wyjeździć urzędnicy piotrkowskiego magistratu prywatnymi samochodami, cel podróży musi być oczywiście służbowy.
Czy psy wejdą do parku?
Opiniowanie projektu uchwały w sprawie regulaminów określających zasady korzystania z parków, skwerów czy placów zabaw to jeden z punktów obrad Komisji Kultury i Kultury Fizycznej Rady Miasta Piotrkowa. Sporą część posiedzenia zajęła dyskusja na temat kształtu załącznika poświęconego regulaminowi korzystania z parku im. ks. J. Poniatowskiego - członkowie Komisji mieli do wyboru dwie wersje. A wszystko sprowadzało się do tego, czy wprowadzić zakaz wstępu do parku z psami.
Zagrodzili drogę donicami. Gdzie zaparkują urzędnicy?
Kilka betonowych donic (pokaźnych rozmiarów) blokuje od kilkunastu dni wjazd na parking budynku byłego Urzędu Wojewódzkiego przy ul. Sienkiewicza 16A w Piotrkowie. Kto chce wjechać na parking, przestawia donice, te jednak po jakimś czasie wracają na swoje miejsce.
Kto opłaca miejskich urzędników?
My wszyscy, czyli podatnicy składający się na budżet Piotrkowa – chciałoby się powiedzieć. Urząd Miasta jednak dementuje. Część środków pochodzi z zewnątrz. Skąd? No i jacy są ci nasi urzędnicy?
Postępowanie dotyczące magistrackich urzędników z Piotrkowa umorzone.
Miliony na trzynaste pensje dla urzędników i nauczycieli
Trzynaste pensje tylko pracowników piotrkowskiego Urzędu Miasta wyniosą prawie milion, nie wspominając o nauczycielach, którym za 2012 rok w ramach “trzynastki” należy się prawie 6 milionów (!). Co tam kryzys! Co tam bezrobocie! Trzynasta pensja należy się jak psu buda. Dlaczego? Bo tak nakazuje prawo.
Piotrków zabiega, aby droga ekspresowa S12 przebiegała wybranym przez urzędników magistrackich wariantem. - Wystosowaliśmy do GDDKiA pismo, w którym ponownie apelujemy o wybór wskazywanego przez nas pierwotnie wariantu - mówił Adam Karzewnik, wiceprezydent Piotrkowa.
„Samorządowcy oddają krew” - to wspólna akcja bełchatowskiego starostwa oraz tamtejszego PCK.

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat