Artykuły do tagu: Urlop

Urlop tacierzyński – ile trwa i jak go udzielać?
Osobą uprawnioną do urlopu ojcowskiego, nazywanego urlopem tacierzyńskim, jest ojciec dziecka będący pracownikiem. Prawo do urlopu ojcowskiego przysługuje do ukończenia przez dziecko 12 miesięcy życia. W przypadku ojców adopcyjnych urlop ojcowski przysługuje do upływu 12 miesięcy od dnia uprawomocnienia się postanowienia orzekającego o przysposobieniu (natomiast nie dłużej niż do ukończenia przez dziecko 7. roku życia). W przypadku dziecka, wobec którego podjęto decyzję o odroczeniu obowiązku szkolnego, prawo do urlopu ojcowskiego przysługuje nie dłużej niż do ukończenia przez nie 10. roku życia.
Jesienny wypoczynek na Mazurach – przegląd hoteli
Szukasz pomysłu na jesienny wypoczynek? Nie chcesz nad morze, nie chcesz w góry? Wybierz Mazury! Ten wyjątkowy region nie bez powodu startował kilka lat temu w światowym plebiscycie na 7 nowych cudów świata. Hasło: „Mazury – cud natury” obowiązuje tutaj przez cały rok. Ciekawych ofert pobytów na Mazurach szukaj na Travelist.pl – jesienne ceny w hotelach są sporo niższe niż w szczycie sezonu.
Odwołali wczasy dzień przed wyjazdem
150 osób z Piotrkowa zostało oszukanych i nie wyjechało na urlop. Dzień przed wyjazdem otrzymali oni informację, że wczasy są odwołane. Jak się okazało organizatorem było to samo biuro podróży które pozostawiło łódzkich turystów w chorwackim Splicie.
Za krótkie łóżko, za twardy piasek, za duży upał, czyli na co narzekamy na wakacjach
Wkrótce półmetek wakacji. Coraz mniej okazji do ponarzekania. A jak przekonują lata minione ponarzekać można na wszystko.
Planujesz urlop na wschodzie Europy? Skorzystaj z aplikacji!
Jeśli wybierasz się na urlop na wschodzie Europy, a podróż odbywać się będzie autokarem lub busem, Ministerstwo Finansów wraz ze Służbą Celną przygotowało specjalną ofertę. Wiadomo, że czas oczekiwania na przekroczenie przejścia granicznego może chwilę potrwać. Jednak samą kontrolę paszportową można skrócić do niezbędnego minimum. Wszystko dzięki specjalnej aplikacji.
Planowanie urlopu - krok po kroku
Za oknem jeszcze zimno i ciemno, a w firmie już wrze - początek roku to pora na planowanie urlopów. Wizualizujemy sobie palmy, czystą wodę oceanu i świeżą bryzę. Brakuje jednak w tym wszystkim konkretów. Jak zaplanować urlop, żeby oszczędzić sobie stresów przed samym wyjazdem?
Wyjeżdżasz za granicę? Wyrób Europejska Kartę Ubezpieczenia Zdrowotnego. Inaczej w razie potrzeby skorzystania z pomocy medycznej na terenie Unii Europejskiej będziemy musieli za nią słono zapłacić.
Przed wyjazdem na wakacje sprawdź swoje biuro podróży - przypomina Urząd Marszałkowski Województwa Łódzkiego.
Od tego roku ojcowie mogą liczyć na dłuższy urlop tacierzyński. Prawo do urlopu ojcowskiego obowiązuje od 2010 roku, jednak od roku 2012 jego wymiar został zwiększony z tygodnia do dwóch.
Do końca marca należy odebrać zaległy urlop za 2010 rok. Pracodawcom łamiącym ten ustawowy zapis grożą kary. W najgorszym przypadku może to być nawet 30 tysięcy złotych.

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat