Artykuły do tagu: Ural

W Sulejowie mają mural poświęcony historii przemysłu wapienniczego
Kolorowy mural pojawił się na ścianie jednego z budynków przy ul. Podkurnędz w Sulejowie. Dzieło powstało dzięki wygranej w programie Fundacji TESCO „Decydujesz. Pomagamy”.
Malowanie murali – 8 ciekawostek, o których musisz wiedzieć!
Malowanie murali zaliczane jest do sztuki malarstwa ściennego, która narodziła się już w czasach prehistorycznych. Z początku malunki były sposobem komunikacji oraz środkiem uwiecznienia świata, dzisiaj są elementem ozdobnym, reklamowym, społecznym i kulturowych. Oto interesujące fakty na temat malowideł – począwszy od tych jaskiniowych po dzisiejsze dzieła sztuki.
Nagrody i wyróżnienia na Wigilii Artystycznej
Podczas tradycyjnej już corocznej Wigilii Artystycznej, która odbyła się w piątek w piotrkowskiej galerii ODA, specjalnymi nagrodami i podziękowaniami zostali uhonorowani ci, którzy w mijającym roku wyróżnili się szczególnie w środowisku twórczym naszego miasta bądź działalność tego środowiska mocno wspierali. Laureatem dorocznej nagrody ODA Black Box został Bronisław Brylski, natomiast Blue Box’a Art & Jazz otrzymał Stanisław Piotr Gajda. Specjalne wyróżnienia i podziękowania powędrowały także do firm i osób prywatnych, jak i wolontariuszy.
Papryczki odbiły się czkawką
Miał upamiętniać odbywające się marcu 2017 roku Dni Przyjaźni Polsko-Węgierskiej, okazuje się, że nie powstanie w ogóle. Chodzi o mural, która miał się pojawić na ścianie jednej z piotrkowskich kamienic.
Papryczek jak nie było, tak nie ma
Mural przedstawiający papryczki miał powstać w Piotrkowie z okazji odbywających się w marcu 2017 roku (!) Dni Przyjaźni Polsko-Węgierskiej. Jednak charakterystyczne malowidło do tej pory nie powstało. Czy powstanie w ogóle?
Nie będzie papryczki przy pl. Niepodległości
W piątek rozpoczęły się kolejne Dni Przyjaźni Polski-Węgierskiej, tym razem na Węgrzech, a to oznacza, że minął rok od piotrkowskiej edycji tej imprezy. Tymczasem mural, który miał symbolizować przyjaźń między krajami nadal nie powstał.
W Woli Krzysztoporskiej powstał patriotyczny mural
Młodzi ludzie z Woli Krzysztoporskiej chcieli na ścianie jednego z budynków umieścić patriotyczny akcent. Później przyszła koncepcja i współpraca z samorządem. I w ten sposób w Woli Krzysztoporskiej pojawił się mural o niezwykłym charakterze.
Kosmetyki naturalne odpowiedzią na zdrowy tryb życia!
Nie da się ukryć, że coraz większą wagę przywiązujemy do zdrowego stylu życia. Tylko... co to właściwie oznacza?
Kiedy pojawią się papryczki?
- Jesteśmy na etapie wyboru wykonawcy muralu - powiedział w rozmowie z nami Maciej Łaski z Urzędu Marszałkowskiego w Łodzi. Chodzi o malowidło, które wygrało w konkursie na najlepszy mural upamiętniający Dni Przyjaźni Polsko-Węgierskiej, które niedawno odbyły się w Piotrkowie.
Ten mural powstanie w Piotrkowie
Rozstrzygnięto konkurs na projekt muralu w związku z obchodami Dni Przyjaźni Polsko-Węgierskiej. Zwycięski projekt przygotował Dawid Celek - informuje Urząd Marszałkowski.

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat