Artykuły do tagu: Upadłość

Upadłość konsumencka dla wszystkich?
24 marca 2020 roku w życie weszła nowelizacja prawa upadłościowego, która upraszcza zasady ogłoszenia upadłości konsumenckiej. Zwłaszcza w aktualnej sytuacji, jest to bardzo przydatna usługa. Co oznacza w praktyce?
Upadłość konsumencka szansą na wyjście z długów
W dzisiejszych czasach dużych wydatków i nie zawsze wystarczających dochodów wielu z nas decyduje się na wzięcie kredytu. Rosnące potrzeby prowadzą do coraz częstszego korzystania z ofert banków czy pożyczek na dowód, a od tego już tylko krok do wpadnięcia w spiralę zadłużenia. Przedsiębiorstwa w obliczu kryzysu ogłaszają upadłość. Z podobnego rozwiązania mogą skorzystać osoby fizyczne, które nie prowadzą działalności gospodarczej. W ich przypadku można starać się o redukcję lub nawet umorzenie zobowiązań oraz zaprzestanie naliczania odsetek w ramach upadłości konsumenckiej.
20.01.2017 09:06
Upadłość konsumencka
„Nigdy nie jest za późno aby podjąć mądrą decyzję.”
Coraz więcej Polaków popada w długi, których nie mogą spłacić. Jak sobie z tym radzić?
Sąd nie ogłosił upadłości bełchatowskiej Bawełnianki
Powody są dwa. Po pierwsze największy wierzyciel, czyli bank wycofał swój wniosek, a po drugie spółki Bawełnianka nie stać na przeprowadzenie procesu upadłościowego, którego koszty szacowane są na ok 5 milionów złotych.
NOMI złożyło wniosek o upadłość
Firma NOMI - właściciel marketów budowlanych, złożyła wniosek do sądu o upadłość układową. Co to oznacza dla sklepów zlokalizowanych w Piotrkowie Trybunalskim, Bełchatowie i Radomsku? Czy pracownicy tych sklepów zostaną zwolnieni?
Wpłynął wniosek o umorzenie upadłości PFM
Do piotrkowskiego sądu wpłynął już wniosek syndyka Piotrkowskiej Fabryki Mebli w sprawie umorzenia upadłości Piotrkowskiej Fabryki Mebli. Sąd w ciągu najbliższych kilku dni ma podjąć decyzję w tej sprawie.
Pracownicy z PFM mogą odzyskać wynagrodzenia
- Wprawdzie Piotrkowska Fabryka Mebli upadła, proszę jednak uspokoić byłych pracowników, będzie dobrze - tak mówi Jerzy Urbański, szef łódzkiego oddziału Funduszu Gwarantowanych Świadczeń Pracowniczych. Sąd upadłość PFM ogłosił 30 stycznia tego roku.
Sąd ogłosił upadłość Piotrkowskiej Fabryki Mebli
Sąd w Piotrkowie Trybunalskim ogłosił upadłość Piotrkowskiej Fabryki Mebli. Wniosek o upadłość we wrześniu zeszłego roku złożył jeden z byłych pracowników firmy.
Piotrkowskie firmy ogłaszają upadłość
Upadają drobni i średni przedsiębiorcy w Piotrkowie. 33 wnioski o ogłoszenie upadłości wpłynęły do października tego roku do piotrkowskiego sądu. Na razie ogłoszono 8 upadłości, w tym jedną konsumencką. Ten rok jest zdecydowanie trudniejszy. W ubiegłym sąd ogłosił jedynie 5 upadłości.
Trybunalski gród miastem upadłych firm?
- Upadłość to niewypłacalność firmy. Firma nie staje się dłużnikiem dlatego, że chce - mówi Wiesław Jan Rogalski, doktor nauk ekonomicznych w Uniwersytecie Jana Kochanowskiego w Piotrkowie. - Władze samorządowe powinny się zastanowić nad pewnymi działaniami, żeby wspomagać funkcjonujące na rynku firmy - dodaje.

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat