Artykuły do tagu: Ulice

Sprawdź, kiedy i gdzie Piotrków będzie rozkopany. Miejskie inwestycje w 2019
Przebudowa ważnego w mieście skrzyżowania, remont placu Niepodległości, przebudowy ulic, budowa ścieżki rowerowej wokół Bugaju, remonty kamienic. To tylko niektóre zadania zaplanowane na 2019 rok. Sprawdź, kiedy i gdzie Piotrków będzie rozkopany!
Zgłaszający często krzyczą i obrażają. Z czym muszą się zmagać dyżurni akcji zima?
W nocy z niedzieli na poniedziałek w naszym regionie mocniej sypnęło śniegiem. Zdaniem niektórych mieszkańców Piotrkowa służby znów nie były gotowe na to, by należycie zadbać o stan dróg. Pracownicy Przedsiębiorstwa Robót Drogowych PEUK przypominają jednak, że w kwestii odśnieżania jezdni niezmiennie obowiązuje hierarchia, według której w pierwszej kolejności trzeba zadbać o główne ulice miasta.
Przebudują Rzemieślniczą i Asnyka
Kolejne dwie piotrkowskie ulice zmienią w tym roku swój wygląd. Drogowcy pojawią się na ul. Rzemieślniczej na odcinku od Jerozolimskiej do ronda ks. Tadeusza Pecolta oraz na ulicy Asnyka od Rzemieślniczej do Geodezyjnej.
Brakuje ludzi do pracy. Co z miejskimi inwestycjami?
2017 jest zdecydowanie rokiem wykonawcy (a nie inwestora). Co to oznacza? Wiele przetargów, które ogłasza magistrat nie zostaje rozstrzygniętych. Wykonawcom trudno znaleźć ludzi do pracy. Poza tym oferty firm są wyższe niż środki zaplanowane w budżecie miasta. O miejskich inwestycjach mówiła w programie O tym się mówi w Strefie FM dyrektor Biura Inwestycji i Remontów.
Piotrków już zdekomunizowany?
Niewiele ponad dwa miesiące mają samorządy na usunięcie nazw upamiętniających komunizm lub inny system totalitarny. Czy w Piotrkowie jest co usuwać?
Bełchatów. Jakie nazwy po dekomunizacji?
Zamiast 9 Maja - rotmistrza Witolda Pileckiego, ulicę 19 Stycznia zastąpi ulica prezydenta Ryszarda Kaczorowskiego, zamiast Wincentego Rzymowskiego - księdza Teodora Kwarta, a w miejsce Józefa Wieczorkiewicza - Danuty Siedzikówny ps. "Inka". W związku z ustawą dekomunizacyjną w Bełchatowie właśnie w ten sposób mogą zmienić się nazwy aż 4 ulic.
Co dalej z ulicą Świerczewskiego w Rozprzy?
W związku z wejściem w życie ustawy z 1 kwietnia 2016 r. o zakazie propagowania komunizmu lub innego ustroju totalitarnego przez nazwy budowli, obiektów i urządzeń użyteczności publicznej, konieczna jest zmiana nazwy ulicy Świerczewskiego w Rozprzy.
Włącz się w tworzenie książki o ulicach i placach Piotrkowa
Trwają prace nad publikacją prezentującą historię piotrkowskich ulic i placów. Autorami opracowania są Agnieszka Bednarska-Smuga i Paweł Kendra. W lutym 2017 r. na spotkaniu zespołu redakcyjnego w Miejskiej Bibliotece Publicznej określono zawartość i objętość książki.
Książka będzie zawierała wykaz wszystkich ulic i placów zgodnie ze stanem na 1 stycznia 2017 r. wraz z numerami uchwał i datami nadania nazw oraz indeksy grupujące nazwy ulic wg ich pochodzenia.
Będą dekomunizować Tomaszów
Nowe prawo weszło w życie, trzeba więc zmienić nazwy ulic. A konkretnie dwóch. Chodzi o ustawę o zakazie propagowania komunizmu. W Tomaszowie w związku z tym muszą zostać zmienione dwie nazwy. W przeciwnym razie, zgodnie z art. 3 ustawy, Urząd Wojewódzki wyda zarządzenie zastępcze i sam zdecyduje o ich nowej nazwie.
Remonty piotrkowskich ulic. Które się kończą, a które zaczną?
W czwartek zostanie oddana do użytku zmodernizowana ulica Sienkiewicza. Ale zapotrzebowanie na remonty i naprawy jest dużo większe.

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat