Artykuły do tagu: Ukraina

Zawodniczka Piotrcovii zagrała w eliminacjach do ME
Vladyslava Belmas, lewoskrzydłowa MKS Piotrcovii Piotrków Trybunalski wraz z reprezentacją Ukrainy stanęła w niedzielę naprzeciw reprezentantek Polski. Mecz odbył się w kijowskim Pałacu Sportu w ramach eliminacji do ME, a zwycięsko wyszły z niego Biało-Czerwone, pokonując nasze wschodnie sąsiadki 27:26. Vladyslava Belmas zdobyła w tym spotkaniu trzy gole.
Coraz więcej Ukraińców w Piotrkowie
Już ponad pięć tysięcy cudzoziemców pracuje w naszym regionie. To dane oficjalne, z Powiatowego Urzędu Pracy.
Na Ukrainie była weterynarzem. W Polsce pracuje w magazynie
Ludmiła jest drobna, filigranowa, zadbana, ma piękną twarz. W Piotrkowie mieszka od roku. Na Ukrainie była weterynarzem, u nas pracuje w magazynach. Mówi, że to bardzo ciężka, fizyczna praca, marzy, by znów leczyć zwierzęta. Jak podoba jej się w naszym mieście? - Jest spokojnie, wiem, że jutro wszystko będzie dobrze – mówi Ukrainka.
Debatowali o wojnie na Ukrainie
Rozpoczęła się Międzynarodowa Konferencja Naukowa "Wojna hybrydowa na Ukrainie. Wnioski i rekomendacje dla Europy i świata". Spotkanie, skupiające środowisko naukowe i wojskowe, odbywa się w piotrkowskiej filii Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach.
Służba Celna ostrzega przed zatrutym alkoholem
Rośnie liczba ofiar zatrucia podrobionym alkoholem na Ukrainie. Już teraz mówi się o ponad czterdziestu osobach, które zmarły z powodu spożywania alkoholu z niewiadomych źródeł. Media donoszą także o przypadkach oślepienia. W związku z tym polska Służba Celna rozpoczęła akcję informacyjną, której celem jest przestrzeganie mieszkańców przed spożywaniem śmiercionośnego alkoholu.
Podziel się książką – akcja dla dzieci z Ukrainy
W Piotrkowie Trybunalskim rusza akcja „Podziel się książką". Będzie to zbiórka dla dzieci na Ukrainie.
Stowarzyszenie Współpracy Interkulturowej Gałązka Oliwna w Piotrkowie zaprosiło młodzież ze szkoły muzycznej w Równem (nasze miasto partnerskie) do wspólnego muzykowania.
Czego nauczymy gości z Ukrainy?
Piotrków będzie gościć przedstawicieli Ukrainy, którzy będą uczyć się, jak powinny funkcjonować jednostki samorządu terytorialnego. Ukraińcy pozostaną u nas do piątku.
Pomoc dla Polaków z Donbasu. Podajemy numer konta
Każdy, kto chce wspomóc finansowo Polaków z rejonu Ukrainy ogarniętego działaniami wojennymi, może to zrobić wpłacając pieniądze na specjalnie w tym celu utworzone konto.
Ile zebrali dla Polaków z Ukrainy?
Około 1600 zł udało się zebrać podczas koncertu charytatywnego „Piotrkowianie dla Polaków z Donbasu”, który zorganizowano w niedzielę w piotrkowskim MOK-u.

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat