Artykuły do tagu: Ukraina

W województwie przybywa pracowników z Ukrainy
Niemal 650 tys. cudzoziemców opłaca składki na ubezpieczenia społeczne w Polsce, jednak największą grupę ubezpieczonych obcokrajowców w kraju stanowią obywatele Ukrainy.
Zawodniczka Piotrcovii zagrała w eliminacjach do ME
Vladyslava Belmas, lewoskrzydłowa MKS Piotrcovii Piotrków Trybunalski wraz z reprezentacją Ukrainy stanęła w niedzielę naprzeciw reprezentantek Polski. Mecz odbył się w kijowskim Pałacu Sportu w ramach eliminacji do ME, a zwycięsko wyszły z niego Biało-Czerwone, pokonując nasze wschodnie sąsiadki 27:26. Vladyslava Belmas zdobyła w tym spotkaniu trzy gole.
Coraz więcej Ukraińców w Piotrkowie
Już ponad pięć tysięcy cudzoziemców pracuje w naszym regionie. To dane oficjalne, z Powiatowego Urzędu Pracy.
Na Ukrainie była weterynarzem. W Polsce pracuje w magazynie
Ludmiła jest drobna, filigranowa, zadbana, ma piękną twarz. W Piotrkowie mieszka od roku. Na Ukrainie była weterynarzem, u nas pracuje w magazynach. Mówi, że to bardzo ciężka, fizyczna praca, marzy, by znów leczyć zwierzęta. Jak podoba jej się w naszym mieście? - Jest spokojnie, wiem, że jutro wszystko będzie dobrze – mówi Ukrainka.
Debatowali o wojnie na Ukrainie
Rozpoczęła się Międzynarodowa Konferencja Naukowa "Wojna hybrydowa na Ukrainie. Wnioski i rekomendacje dla Europy i świata". Spotkanie, skupiające środowisko naukowe i wojskowe, odbywa się w piotrkowskiej filii Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach.
Służba Celna ostrzega przed zatrutym alkoholem
Rośnie liczba ofiar zatrucia podrobionym alkoholem na Ukrainie. Już teraz mówi się o ponad czterdziestu osobach, które zmarły z powodu spożywania alkoholu z niewiadomych źródeł. Media donoszą także o przypadkach oślepienia. W związku z tym polska Służba Celna rozpoczęła akcję informacyjną, której celem jest przestrzeganie mieszkańców przed spożywaniem śmiercionośnego alkoholu.
Podziel się książką – akcja dla dzieci z Ukrainy
W Piotrkowie Trybunalskim rusza akcja „Podziel się książką". Będzie to zbiórka dla dzieci na Ukrainie.
Stowarzyszenie Współpracy Interkulturowej Gałązka Oliwna w Piotrkowie zaprosiło młodzież ze szkoły muzycznej w Równem (nasze miasto partnerskie) do wspólnego muzykowania.
Czego nauczymy gości z Ukrainy?
Piotrków będzie gościć przedstawicieli Ukrainy, którzy będą uczyć się, jak powinny funkcjonować jednostki samorządu terytorialnego. Ukraińcy pozostaną u nas do piątku.
Pomoc dla Polaków z Donbasu. Podajemy numer konta
Każdy, kto chce wspomóc finansowo Polaków z rejonu Ukrainy ogarniętego działaniami wojennymi, może to zrobić wpłacając pieniądze na specjalnie w tym celu utworzone konto.

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat