Artykuły do tagu: Uchwały

Będzie rondo Rodziny Żarskich?
Rondo u zbiegu ulic Górnej, Armii Krajowej, Żelaznej i Dmowskiego prawie gotowe. Nowy obiekt ma nosić nazwę „Rodziny Żarskich” - to propozycja, którą pod głosowanie wezmę radni Piotrkowa podczas najbliższej sesji (30 października).
Uwaga piotrkowianie! Od czwartku nie kupicie alkoholu po 23.00 w sklepach i na stacjach paliw
Od czwartku w Piotrkowie Trybunalskim nie będzie można kupić alkoholu po godzinie 23.00 w sklepach i na stacjach benzynowych. 31 maja 2018 r. wchodzą w życie uchwały regulujące sprzedaż alkoholu na terenie naszego miasta.
Wojewoda prowadzi postępowanie w sprawie
Wojewoda łódzki prowadzi postępowanie nadzorcze w sprawie trzech piotrkowskich uchwał dotyczących sprzedaży alkoholu. Wszystko przez poważne zastrzeżenia do ich treści. Na nieścisłości w uchwałach uwagę zwracał także radny Tomasz Sokalski, który zaskarżył uchwały do wojewody.
Na razie nie będzie nocnej prohibicji? Wojewoda ma zastrzeżenia
Trzy piotrkowskie uchwały związane ze sprzedażą alkoholu na razie nie wejdą w życie. Wojewoda Łódzki wszczął postępowanie nadzorcze, ponieważ ma poważne zastrzeżenia do ich treści.
Radni opozycji po raz kolejny przeciwko mediatece
Zanim w sali obrad piotrkowskiego magistratu zebrali się na kolejnej nadzwyczajnej sesji miejscy rajcy, opozycja zorganizowała krótką konferencję prasową. Radni opozycyjni ponownie oprotestowali budowę Mediateki.
Opozycja nie może się porozumieć. Kolejny wniosek o sesję
Sześcioro radnych Prawa i Sprawiedliwości złożyło wniosek do przewodniczącego Rady Miasta o zwołanie sesji nadzwyczajnej w sprawie służby zdrowia. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że to już drugi wniosek w tej sprawie w ciągu ostatnich kilku dni. Poprzedni złożyli radni klubu Razem dla Ziemi Piotrkowskiej i radny… PiS.
Koalicja bez większości. Jan Dziemdziora nowym przewodniczącym Rady Miasta?
Od trzęsienia ziemi rozpoczęła się środowa sesja Rady Miasta Piotrkowa. Opozycja złożyła wniosek o zmianę porządku obrad i wprowadzenie punktu o odwołaniu Mariana Błaszczyńskiego z funkcji przewodniczącego Rady.
Radni muszą się zebrać ponownie
Okazuje się, że przygotowanie prostej uchwały nie jest takie proste. W poniedziałek radni zebrali się na nadzwyczajnej sesji, aby przegłosować uchwałę pod intrygującą nazwą "w sprawie zasad udzielania dotacji celowej na dofinansowanie kosztów inwestycji z zakresu ochrony środowiska i gospodarki wodnej w zakresie budowy przyłączy kanalizacyjnych”. I co? Dziś uchwała będzie procedowana ponownie.

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat